Yeni Arama Motoru - WolframAlpha

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 4 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Google’ı zor günler bekliyor..
  Yeni arama motoru Google’ı tahtından edebilecek mi?
  Dünyanın en çok ziyaret edilen arama portalı olan Google, bugün için internetin tartışmasız bir numaralı ismi. Marka değeri her geçen gün biraz daha artan ve gelirlerinin çok büyük bir bölümünü online reklamlardan kazanan Google, her ne kadar arama motoru pazarının bir numaralı ismi olsa da, bu pazarda yalnız olmadığı da bir gerçek.

  Ancak çok yakında hizmete girmesi beklenen yeni bir arama motoru Google’ı tahtından edebilir; zira Google’a nazaran birçok köklü değişiklikle birlikte kullanıcıların hayatına girmeye hazırlanan ve Harvard Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Stephen Wolfram tarafından geliştirilen WolframAlpha ile arama kriterleri de başlı başına değişecek.

  Örneğin ‘Ağrı Dağı’nın yüksekliği nedir’ sorusuna kolayca yanıt bulacak olan WolframAlpha, kullanıcıların aradıkları bilgiye çok daha kolay bir şekilde ulaşabilmesine yardımcı olacak.
    2. Google'yi tahtından indirecek bi arama motoru sanırım çok çok iyi olmalı.Öncelikle Google ismi sayesinde yani rahat okunabiliyor ve rahat yazılabiliyor, kısa ve akılda kalıcı olması sayesinde kazanıyor.2'nci plana biraz zor sarkar.
    3. Bu başka bir konuda google da aranan komik konular vardı ya onlar için birebir bir arama motoru..:D