Yengeç Burcu Şubat 2010

'Kadınca' forumunda Aysell tarafından 2 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yengeç Burcu şubat yorumları

  Aşk ve İlişkiler

  Şubat ayı özellikle aşk hayatınızla ilgili konularda dikkatli olunması gereken bir zaman dilimidir. Bu durumu daha iyi izah edebilmek için şimdi size iki transitten söz edeceğim. Birincisi aile, yuva, iç dünya evinizde geri hareketini sürdüren Satürn, diğeri ise, partner evinizde ilerlemekte olan Pluto. Bu iki gezegen, Şubat ayının ilk haftalarında birbirleriyle zorlu bir görünüm daha yapacaklar. Neden bir daha dedim. Çünkü geçtiğimiz yıl Kasım ayında yine böyle bir gerilim yaşanmıştı. Ancak o zaman Satürn düz harekette ve henüz yeni adım attığımız(Satürn Terazi) bu enerji bize yabancıydı. Biraz rahatsız etmişti ancak hayatımızda bazı dönüşümlerin de işaretçisi olmaya başlamıştı. Tabii ki bu iki yavaş gezegenin etkilerini anlamak için öncelikle bize ne söylemeye çalıştıklarını idrak etmemiz lazım. Çünkü bunları tam olarak kafamızın içinde oturttuğumuzda bu zorlu görünümü güce dönüştürebilir ve yaşamamızla ilgili dönüşümü gerçekleştirmiş oluruz. Önce Satürn gezegeninin Terazi burcundaki yansımasını bir hatırlayalım. Terazi burcunda seyrini sürdürecek Satürn gezegeni, başta yuvanız, aile bağlarınız, geçmişiniz olmak üzere, yerleşim ve aile kurmak gibi konularda da son derece etkilidir.

  Huzurlu ve sağlam bir düzen kurabilmeniz için öncelikle sorumluluklarınızın farkında olmanız lazımdır. Bugüne dek edindiğiniz tecrübe ve dersleri şimdi geleceğiniz adına sağlamlaştırmak veya kullanmak durumundasınız. Yerleşim konularında da etkili olacak bu enerji, alıştığınız düzenden koparak kendinize yeni bir düzen kurabilmeniz adına baskıda bulunacaktır. Tabi ki, bağlarına bu denli düşkün bir burcun mensubu olmanız çoğu zaman kendinizi baskı altında hissetmenize yol açsa da, son yedi yıldır öğrendiklerinizi uygulama vaktiniz gelmiştir. Aile büyüklerinizle alakalı konularda zorlu tecrübeler yaşanabilir. Fakat kendi ayaklarınızın üzerinde dimdik durmayı başarmanız lazımdır. Ev içinde yaşanan krizler bu zamanda ortaklaşa hareket edildiği takdirde çözüme kavuşabilir. Küs olduğunuz büyüklerinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yuvanızla alakalı maddi ve manevi sorunlarınız bu dönemde güçlü işbirlikleri sayesinde son bulabilir. İş hayatınızdaki gelişmeler yeni bir düzen kurabilmeniz adına etkili olabilir. Bu süreçte benim size tavsiyem ne olursa olsun sabırlı olunuz ve asla yılmayınız.

  Unutmayalım ki, büyük başarılar ve hayattaki güçlü dönüşümler çalışarak, çaba sarfederek ve azimle yol alarak gerçekleşir. Bu enerjinin etkinliği altında yaşınız küçükse büyüklerinizin tecrübelerinden yararlanmayı ve sorumluluk almayı, evliyseniz yuvanıza sahip çıkmayı, bekarsanız bir yuva kurarak hayatınıza yeni bir yön vermeyi deneyimleyeceksiniz. İlerlemiş yaşta olanlar evlatlarıyla bir arada yaşayabilir veya farklı bir düzen kurarak hayatlarını sürdürebilirler. Bu süreç kariyerinizle ilgili mevzularda ciddi çıkışlarda bulunmanızı azimle yol almanızı sağlayabilir. Ailevi veya ev yaşamınızla ilgili konularda bir bitiş, yeni bir başlangıç yapabilmenizi sağlayabilir. Artık eskinin yenilenmesi zamanıdır. Yalnız bunun için bencil düşünmemeli, başkalarıyla paylaşımda bulunmalı ve yeniliklere açık olmalısınız. Şimdi bir de Pluto gezegeninin transitini hatırlayalım. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Yengeçler, yakın ilişkiler, evlilik, iş ortaklığı veya rakipleriniz yoluyla dönüşümünüzü sağlayacak büyük bir güçtür. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet ağır hareket eden bir gezegen olduğundan etkisi bazı yıllarda ve aylarda oldukça yoğundur. Bu süreyi şöyle bir düşündüğünüzde bu etkinin de ancak zamanla oturacağını tahmin edebilirsiniz. Sizler bu zaman içinde, öncelikle karşı cinsle ciddi bir ilişki kurabilme, onun farklılıklarını kabullenme, paylaşmak ve bütünleşmek adına dengeli olmayı öğrenmek zorundasınız. Bu dönemde karşınıza çıkan ve ilişki kurduğunuz kişiler güç ve kontrolü ellerinde bulundurmak isteyen kişiler olabilirler.

  Birlikte olduğunuz kişinin sizin ve değerleriniz üzerinde baskınlığı söz konusu olabilir. Evliliğiniz uzun yıllar sürebilecek kadar güçlüdür ama bunun için partnerinizle aranızdaki görüş ayrılıklarını kabul ederek, eksiklerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu öyle bir süreçtir ki, kimileriniz doğum haritasındaki etkiler nispetinde birlikte olduğu kişi veya evliliği nedeniyle yavaş yavaş değişime uğradığını anlamaya başlayabilir. Öncelikle kendinizi gözden geçirmelisiniz. Beraberliklerinizde sorun çıkaran nedir, nasıl bir ilişki istemektesiniz ve siz hangi konular nedeniyle ilişkilerde zorluklar yaşamaktasınız. Bütün bunları ele alarak eksik kalan, yanlış olan ve hatalı davrandığınız herşeyi gönüllü bir şekilde düzeltmeye çalışmalısınız. Bu süreçte birlikte olduğunuz kişi yada olacağınız kişiyle aranızda zorlu deneyimler yaşansa da, bütün bunların gelişiminiz adına gerekli olduğunu biliniz. Eğer bir aksaklık varsa bilin ki, bu sizin yanlış seçiminizden veya kabullenmekte zorlandığınız bir durum nedeniyle oluşmaktadır. İlişki bir bütün olduğuna göre tercihlerinizi doğru bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kişisel sorumluluklarınızın farkında olarak ne kendinizi fazla ezdirmeli ne de üste çıkmak adına gereksiz mücadelelere girmelisiniz. Evli olanlar ise yine sorunlarının altında yatan nedenler üzerine düşünmeli, değişmek ve yapılanmak adına yeni kararlar almalıdırlar. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmeniz halinde mutlu, huzurlu birliktelikler yaşayabilirsiniz.

  Gördüğünüz bu iki gezegen yaşamınızın en önemli alanlarında sizi dengeli paylaşıma, güç birliğinde bulunmaya ve hayatınızı sağlam bir şekilde yönlendirmeniz için ödüllendirmeye hazır. Tabii buna gönüllü iseniz. Herşeyden önce yapılması gereken değişime açık olmak. Yengeçlerin geçmiş anıları, eskiyle alakalı yaşanmışlıkları çeyiz sandığında saklar gibi yüreklerinin içinde sakladıklarını bilirim. Sanki el değecek, birileri zarar verecekmiş gibi korurlar. Buna tabii ki sözümüz yok. Ancak geçmiş, geleceğimizin önünde bir duvar oluşturuyorsa ve bizi aynı hayatın içinde bir nokta üzerinde hapsediyorsa sorun var demektir. Satürn geri hareketinde yapılması gereken öncelikle bu çeyiz sandığında saklanan geçmişi şöyle bir dışarı çıkıp havalandırmak, eskiyenleri ve asla ihtiyacınız olmayan anıları, ilişkileri, acıları, çocuklukta veya yakın geçmişte yaşanmış, bilinçaltınızda sizi rahatsız eden herşeyi artık atmak lazım. Çünkü bunlarla yaşamaya çalıştığımız sürece yeni bir hayat kurmanın, partnerimizle veya hayatımıza girecek kişiyle mutlu olmanın imkanı yok. Size neler yapmanız gerektiğinden yukarıdaki paragraflarda bahsettim. Lütfen şu anki durumunuzu gözden geçirin. Geçirin ki, Temmuz sonunda tazelenmiş, arınmış bir şekilde yeni hayatınızda huzur bulun. Yeni hayat derken, doğum haritalarınızdaki etkiler nispetinde bu enerjiler kimileri için artık miladını yitirmiş bir evliliğin sonu olabileceği gibi, bazılarınız için yeni bir evliliğin işaretidir. Şöyle diyelim. Güçlü yapılar devam edecek, kangren durumlar kesilip atılacak, kökten bir değişim yavaş yavaş hayatınızı düzenleyecek diyebiliriz.

  18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye devam edecek Venüs gezegeni İlişkinizde zihinsel uyum ve birbirinizin farklılıklarına saygı göstermeniz gerektiğinin işaretidir. Bu dönemde eşiniz yada sevdiğiniz kişinin sizinle çatışsa dahi bilinçaltında işbirliği yapmak istediğini biliniz. Sadece kova burcunda ilerleyen Venüs belirli bir mesafe koyarak ilişkiyi sürdürmek taraflısı olabileceğini gösteriyor. O zaman siz de sadece kendiniz açınızdan güven bulmak adına hareket etmeyin, onunla arkadaşça mantıklı bir şekilde irtibat kurmaya çalışın. Birbirinizin can yoldaşı olarak bir ömür boyu mutlu olmak adına kararlar almaya özen gösterin. Bu etki altında zaten siz de, ilişkinizin ne durumda olduğunu ve neler yapılması gerektiğini bugün itibariyle anlamaya başlayacaksınız. İlişkisi olmayanlar ise bu etki altında karşılarına çıkacak kişinin gayet mesafeli ve dostça yaklaşımlı biri olduğunu düşünebilirler. Siz de aynı dürtü içinde düşünürseniz gerçekten hoş bir beraberlik yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu enerjinin geniş bir açıklamasını Mart aylık yorumlarınızda size bildireceğim.

  İş ve Kariyer

  Bir Tatlı Huzur

  18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Balık süreci sizler için ruhsal açıdan rahatlatıcı bir etki yaratabilir. İnancınızı, içinizde sapasağlam tuttuğunuz sürece, yaşamınızla ilgili konularda çok daha ılımlı ve rahat düşünmeye başlayabilirsiniz. Böylece yukarıdaki paragrafta ele aldığımız Mars geri hareketinin etkilerini biraz azaltmış oluruz. Bu enerjiden sadece ilişki anlamında değil, yüksek eğitimini sürdürenler, seyahat, yurtdışı bağlantılı işleri olanlar ve sanatkarlar yani yaratıcı yetenekleri olanlar da gayet fayda görebilirler. Hoş bir rahatlık duygusu verebilir. Daha pozitif düşünmeye çalışabilir, daha olgun bir ifade içinde hareket edebilir, hayatın sadece zorluklar, sorunlar ve mücadeleden ibaret olmadığını, güzelliklerin de varolduğunu, pozitif düşünmenin enerjilerinizi doğru bir biçimde kullanmakla mümkün olduğunu anlamanızı sağlayabilir. Çünkü burcunuzla uyumlu görünüm yapan Güneş kişinin kendisini olumlu bir şekilde ifade etmesini sağlayan güçtür. Kimlik duygunuzu dış dünyada insanlara gösterebilir, diğer görüşte olan kişilerle ortak bir noktada buluşmaya çalışabilirsiniz. Yalnız benim size tek önerim, bu dönemde kariyer hayatınızla ilgili konularda özellikle dikkatli olmanızdır. Çünkü Balık burcu seyirlerinde garip bir rehavet duygusu ve hayalci düşünme etkilidir. Bilirsiniz sizler merhametinizle, sahipleniciliğinizle tanınan kişilersiniz. Birileri önünüze bir teklif getirir ve siz de kıramayarak kabul etmeye kalkarsınız. Unutmayalım ki, kazanç evinizde ilerlemekte olan Mars gezegeninin geri hareketi, kazanç anlamındaki yenilikler konusunda temkinli olmamız iyi düşünmemiz gerektiğini söylemekte. Bu sese kulak vermemiz, incelememiz, bizim için artı ve eksilerini iyi saptamamız lazım.

  Bir Dilek Tutun

  11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs gezegeninin 17 Şubat tarihinde Jüpiterle olan kavuşumu, Mars gezegeninin para evindeki baskısı ve Satürn-Pluto gezegenlerinin zorlu görünümüne karşılık kendinizi genişlemiş, engin duygularla bezenmiş, ruhsal yönden rahatlamış, hissetmenizi sağlayabilir. Venüsün güçlü olduğu Balık burcunda ilerlemesi ve astrolojik olarak uğurlu bir evden geçiyor oluşu hakikaten son derece iyimser bir hava yaratır. Bu iyimserlik ister ilişki anlamında olsun ister kısa süreli bir parasal rahatlama veya seyahat, ticaret, eğitim anlamında olsun farketmez, kendinizi bir ilahi bir güç tarafından sarılmış hissedersiniz. Bir Joker kartına benzer. Son anda imdadınıza yetişir ve oyunu kazanmanızı sağlar. Yani bir sıkıntınız mutlaka yoluna girebilir. Hayatınız anlam kazanır. Parasal yönden berekettir. Yeni bir maceranın, aşkın, iş anlamındaki bir gelişmenin işaretidir. Denizaşırı yollar aracılığıyla gelen kısmettir. Başka bir şehirdeki sevgilinin tatlı bir sürprizidir. Elele gönül gönüle bir yola baş koymak demektir. Yurtdışı faaliyeti, yerleşim veya yurtdışıyla alakalı bir işin göstergesidir. Karşınıza çıkan bu fırsat belki bu ayki enerjilerin zorlayıcılığı nedeniyle hemen kendini göstermeyebilir. Ancak şu var ki bu tarih yılın en güzel zamanıdır. Yasalarla alakalı işlerinizin düzene girmesini sağlar. Sıradanlaşan hayatınızı renklendirir. Romantizmin üst doruklarında bir zamandır. Kısaca her açıdan son derece etkili bir tarihtir. Ben şimdiden güzel bir dilek tutmanızı öneriyorum. Böyle zamanlar kolay kolay yakalanmıyor çünkü. İçinizden geçenlerin de aynen gerçekleşmesini diliyorum.

  Planlarınızı Sağlamlığını Kontrol edin, Güven duygunuzu Yitirmeyin!

  10 Mart tarihine kadar etkisi devam edecek kariyer evinizin yöneticisi Mars, sadece parasal konularda değil iş hayatınızla ilgili meselelerde gayet etkin. Doğal olarak bu durumda iki misli çaba sarfetmeniz gerekebilir. Eğer maddi anlamda zor durumda kalmak istemiyorsak kendinizden şüphe etmeden günlük rutin içersindeki görevlerini her zamanki gibi yerine getirmeye çalışınız. Birileri başarınızın veya yaptıklarınızın farkında olmayabilir. Atılımda bulunmak istersen diğer kişiler tarafından engellenmeniz mümkündür. Bu sizi gerilim altına alabilir. Neden benim farkımda değiller veya neden daha iyi şartlarda yaşamıyorum, kazancım neden düşük diyebilirsiniz. Maddi açıdan daha rahat edebilmek için yeni bir iş girişimde bulunmaya karar verebilirsiniz. Eğer yeni iş arayışınız geri hareketten çok öncesi düşündüğünüz bir şeyse ve başvurduğunuz yerlerden iyi bir sonuç alırsanız, herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş iseniz, evet demenizde bir sakınca yoktur. Ancak yine de tüm maddeleri, özellikle parasal yönden olanlarını iyice gözden geçirmeden adım atmamanız faydalıdır. Yani sırf daha iyi kazanacaksınız diye şu anki mevcut konumunuzu bozmanızın anlamı yoktur. Burada önemli olan planlarınızın ne kadar sağlam şekilde yapıldığıdır. Şunu unutmayalım ki geri hareketler, içinde bulunduğunuz durumu net bir şekilde görebilmeniz açısından verilmiş bir mola ve onarım süreçleridir. O zaman olumsuz tarafıyla görerek kendinize olan güven duygunuzu yitirmek yerine tam tersine eksiklerinizi saptayarak bunları gidermeye çalışmanız çok daha faydalıdır. İş sorunu olanlar gibi, işsiz durumlarda olanlar için de geri hareketin önemi büyüktür. Bu durumda olan dostlarımın geri hareket döneminde başvurularda bulunmalarında bir sakınca yoktur. Ancak seçimlerini iki misli dikkatli şekilde yapmaları gereken dönemdir. Enine boyuna düşünerek araştırmalarını sürdürmeli, sabırsızlık göstermemelidirler.
   
 2. Cevap: Yengeç Burcu Şubat 2010

  Para Durumunuz

  Kendinizden Şüphe Etmeyin

  10 Mart tarihine kadar devam edecek Mars gezegeninin etkisinden son üç aydır sürekli söz ediyorum. Neden? Çünkü bu geri hareket bizi, maddi konularda gözden geçirmelerde bulunmaya ve hesabımızı iyi yapmaya çağırıyor.Yatırımlarınız yani elindeki belli miktarı geleceğini güvence altına alabilmek için belli bir alanda değerlendirmek isteyenler açısından son derece önemli olan bu hareketi iyi değerlendirmek için hangi konuda olursa olsun, ister iş değişikliği ister yeni bir yatırım veya tümüyle radikal bir karar olsun. Bunları yürürlüğe koyabilmek ve sonrasında güçlü bir şekilde ilerlemek için çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu yüzden etraflıca araştırmalarda bulunmanız, tercihinizi yaparken aceleye getirmemeniz gerekmektedir. Mars astrolojik olarak hedeflerimizi elde etme gücümüz, mücadelemizin simgesidir. Refah bir hayat sürmek hepimizin amacı olduğuna göre, girişimlerde bulunmak standartlarımızı yükseltmek isteğimiz gayet normaldir. Ancak üzerinde iyi düşünülmemiş planlar zamanla sorunlara yol açabileceğinden geri hareketin dikkatli olmamızı sağlayan bir uyarı ışığı veya işareti gibi düşünmek gerekir. Bu sayede hem kendimizin farkında olur hem de doğru seçimlerde bulunabiliriz.

  Peki bu dönemde nelerle karşılaşabiliriz. Öncelikle maddi konularda başkalarının bizi onaylamasına ihtiyaç duyabiliriz. Yani tek başımıza karar vermekte ileri hamlede bulunmakta zorlanabiliriz. Gelir konusunda zorlanacağımızı düşünerek fazla abartılı reaksiyonlar gösterebiliriz. Kendimizden şüphe duyabiliriz. Bu şüphe ihtiyaçlarımızı karşılama aşamasında bizi kilitleyebilir. Oysaki bu yaşanılanlarla mücadele edebilmenin yolu öncelikle güçlü durmaktan geçmektedir. Biz kendimizden emin olmazsak tabii ki dışarıdan gelen etkiler karşısında çökebiliriz. Oysaki böyle davranmak yerine geri hareket süresince içe yönelerek düşünsek, gücümüzü kaybetmeden bekleme süresince olayları kendi akışına bıraksak, neler yapacağımızı düşünsek, ihtiyaçlarımızı daha ekonomik şekilde halletmeye çalışsak daha iyi değil mi? bu madem bir mola, yavaşlama zamanıdır. O zaman biz de ona göre önlemler alarak, sabırlı davranarak süreci daha kaliteli bir şekilde geçirmiş olmaz mıyız?

  Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-15-16-19-20-21-28
  Zayıf Enerjili Günler :3-4-9-10-11-17-18
  Aşkta En Şanslı Günler :5-6
  Parada bereketli günler :26-27
  Yeniay :24-25
  (Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :9-10-11
  (Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Alıntı