Yedi Keto Nedir

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 9 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yedi Keto Ne Demektir  Yedi Keto Nedir Hakkında Bilgi

  Vücutta doğal olarak bulunan 7 Keto isimli bir madde var.
  Bu maddenin eksikliği metabolizma hızının yavaşlamasıyla sonuçlanıyor.
  Zamanla kilo alımı metabolizma hızlarının yavaşlamasına yol açıyor. 7 Keto maddesi doğal olarak zamanla vücuttan atılıyor.

  10’lu ve 20’li yaşlardaki seviyesi özellikle 45’li yaşlara gelindiğinde yüzde 43 oranında azalıyor. 70’li yaşlara geldiğimizde ise vücudumuzda bu maddenin oranı daha düşük seviyelerde oluyor.

  Belli bir yaştan sonra kilo almak kolay, vermek ise zordur. Bunun nedeni 7 Keto maddesinin vücuttaki oranının git gide azalmasıdır. 30’lu yaşlarda gebe kalan bayanların kilo verme oranları 20’li yaşlara göre daha zor olabilir. İşte bunu nedenlerinden biri 7 Keto maddesinin oranının azalmasıdır.

  Peki Bunun İçin Ne Yapmak Gerekiyor

  Metabolizma hızının azalması bilim adamlarını bu konuda çalışmaya yönlendirmiştir. Sık sık ama az az beslenmek, bol bol su içilmesi, hareket edilmesi, besin çeşitliliği metabolizma hızını arttırıcı etkiler yaratabilir. Ayrıca son dönemlerde yapılan araştırmalar vücutta doğal olarak bulunan 7 Keto maddesinin zamanla azalıp metabolizma hızını yavaşlatması ve kilo alımını artırdığını ortaya çıkarmıştır.


  Alıntıdır
   


Yükleniyor...