Ye,Dua Et,Evlen - Elizabeth Gilbert

'Etüt Merkezi' forumunda Blue tarafından 28 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ye,Dua Et, Evlen - Elizabeth Gilbert  Tam da okuyacak kitap arayışlarım sürerken iyi oldu bu ... ;)  [​IMG]
  Ye, dua et, evlen bir aşk... İki boşanma... Bir evlilik.. Evliliğe küsmüş bir kadın ve bir erkeğin evliliğe giden yolda sıcak ve duygusal aşk hikâyesi bütün dünya onu okudu, onu konuştu. 5 milyondan fazla satışıyla milyonları kendine bağlayan ye, dua et, sev kaldığı yerden devam ediyor! 155 Haftadan fazla New York Times, Amazon ve Barnes and Noble'ın çok satanlar listesinde 1 NUMARA!


  Tüm dünyada bestseller olan Ye, Dua et, Sev kitabının sonunda Elizabeth Gilbert gönlünü, Brezilya'da doğmuş ama Avustralya vatandaşlığına sahip, tanıştıklarında Endonezya'da yaşamakta olan Felipe'ye kaptırmıştı.  Sonsuz bir sadakatle birbirine bağlı bu çift, kötü sonuçlanan birer boşanmanın kurbanları olduğundan şartlar ne olursa olsun bir daha evlenmemek için yemin etmiştir. Ama kader, ağlarını örer ve Amerika'ya giriş yaptıkları bir anda Felipe'nin sınır dışı edilmesi planlarını altüst eder. Gilbert, ya evlenip Felipe'yi Amerika'ya getirecek ya da onu sonsuza kadar kaybedecektir. Söz konusu evlilik olduğunda sadakat, özerklik, gelenek, sosyal beklentiler, eşleri bekleyen sorumluluklar ve en önemlisi boşanma riski göz ardı edilmemelidir.
  “Ye, Dua Et, Sev'i tüm kız arkadaşlarıma hediye ettim
  Julia Roberts


  Gilbert'ın yazmış olduğu bu eser aşkın tüm karmaşıklığına ve sonuçlarına rağmen yaşanması gerektiğinin en güzel örneğidir.

  “Gilbert gibi ilgi çekici bir tarza sahip bir yazar kolay bulunmuyor.
  New York Times

  “Bu kitapta Goethe'den Oscar Wilde'a kadar herkesi bulabilirsiniz fakat en çok da Gilbert'in güçlü sesi aklınızda kalacak.
  Dallas Morning News

  "Zekice ve mütevazı, eğlenceli, sıcak ve cömert. İşte Ye, Dua Et, Evlen'in arkasındaki ses. Gilbert'in kitaplarının sonunda onu dostunuz gibi kabul ediyorsunuz. Tekrar Gilbert'la olmak bir zevk."
  San Francisco Chronicle