Yay Burcu Şubat 2010

'Kadınca' forumunda Aysell tarafından 3 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yay Burcu Şubat yorumları

  Aşk ve İlişkiler

  Ne istediğinizi iyi belirlemelisiniz:

  Sevgili Yaylar, aşk hayatınızla ilgili konularda iki gezegenin etkinliği her zaman için önem taşır. Birincisi aşk evinizin yöneticisi Mars, ikincisi ilişki evinizin yöneticisi Merkür. Merkür geçtiğimiz Ocak ortasına kadar geri hareketteydi. Bu nedenle ciddi ilişkinizle ilgili konularda veya evlilikle ilgili meselelerde, iletişimde bulunmaktan ve düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmiş olmalısınız. Şubat ayına baktığımızda ise, Mars geri hareketi hala devam etmekte. Merkür ise Kova burcunda düz seyrine devam ediyor. Bu da gösteriyor ki, bu ay iletişimsel olarak sorunumuz yok. Çevremizle bağlantıda olmak, fikirlerimizi rahatça ifade etmekte sakınca görmeyeceğiz. Ancak Mars gezegeninin geri hareketinin devam ediyor oluşu, aşk anlamında isteklerimizi elde etme konusunda istediğimiz adımı atamadığımız için, içsel çatışmalar yaşadığımızın göstergesi. Ya bizim değerlerimiz başka bir insanla bir türlü ortak noktada birleşmiyor veyahut her iki taraf da inat etmekte kararlı. Hangisi olursa olsun sevimsiz bir durum olduğunu söylemek lazım. Çünkü tüm geri hareketlerde, o gezegeninin geçtiği ev ve içinde yer aldığı burcun niteliklerini düzgün bir biçimde ifade edebilmek kolay olmuyor. Mars gezegeninin geri hareketinin anlamı tabii ki her Yay burcu mensubu için aynı değil. Hatırlarsanız geçtiğimiz ayki yorumlarda sizlere bu konuda geniş bir bilgi vermiştim. Şimdi gelin o satırları tekrar hatırlayalım.

  Bu aşamada birçok olasılık yaşanabilir. Söz gelimi eğer daha önce bir ilişkiden kopmuşsak o kişiye doğru yönelmeye başlıyoruz veya eskiyi sorguluyoruz veyahut da bundan sonrası adına nasıl bir aşk yaşamak istiyoruz bunu saptamak için kendi derinliklerimize dönüyoruz. Ancak Mars Aslan burcunda geri hareket yaptığı için, işin içine cinsel arzular, erotizm karışıyor. Bu aşamada tutkular ve bencil ihtiraslar devreye giriyor. Mars enerjisi aşkın derinliklerinde kaybolup gitme ihtiyacımızı körüklüyor. Yeni bir aşka yelken açarken veya eskiye dönüş yaparken lütfen çok dikkatli olunuz. Hatta bence durup resme geniş bir açıdan bakmaya çalışınız. Çünkü her geri hareketin kendi içinde bir sabırsızlığı ve hayal edilenlerin gerçekleşmemesi halinde yaşattığı bir hezimet duygusu bulunmakta. Kendi işimize geldiği gibi düzenlemeler yapıyorsak, geri hareketin bitiminde iki misli gerginleşeceğiz demektir. Oysaki bunun önüne geçilmesi mümkün. Nasıl mı? Kendinize şu soruları sormanız gerekiyor. Ben gerçekten ne istiyorum ve ne yapmaya çalışıyorum. Bu soruların cevabı ne kadar dürüst olduğunuza bağlı olarak size yarar ve zarar getirebilir. Benim kanaatimce bir Yay bu süre içinde, eğer gölgesine sığınıp ben haklıyım veya haklıydım demeye kalkışırsa aşk ve ilişki anlamında kendini yenilemesi mümkün değil.

  Yeni arkadaşlıklar, sürpriz gelişmeler

  10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında iletişim evinizde transit yapacak Merkür gezegeninin Kova burcu seyri geçtiğimiz aya nazaran olumlu. Nedeni geri hareketin bitmiş olması. Böylece haberleşme ve yakın çevrenizde bulunan insanlarla bağlantılar kurabilme konusunda hoş sürprizler yaşamanız ve yeni arkadaşlar edinmeniz açısından gayet keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. Kendinizi özgür bir şekilde ifade etmekten hoşlanır, geleneksel katı kurallarla çevrili bir aşk yaşamak yerine, fikirlerinizi paylaşacağınız bir insanı tercih edebilirsiniz. İlişkilerde genel olarak bireyselliğiniz ön plana çıkabilir ve beraber olduğunuz veya olacağınız kişinin de kendi kimliğine sahip çıkmasını bekleyebilirsiniz. Hatta bu tarzda davranan kişileri oldukça çekici bulabilirsiniz. Arkadaşlık etmek, grup faaliyetleri içinde yer alarak ortak hobilerinizi paylaşmak, faaliyetlerde bulunmak, zevkli, uyumlu ve sıradışı güzelliklerin birlikte tadını çıkarmak yine bu dönemde yoğundur. Çevrenizle oldukça fazla bağlantılı olacağınız bu süreçte, aniden başlayan ilişkiler yaşayabilir, çarpıcı ve hoş, entelektüel ve başarılı kişileri tercih edebilirsiniz.

  Kendinizi fazlasıyla çekici hissedeceğiniz bu süreç, seyahatlere grup halinde çıkma, yeni insanlarla, gerek organize işler gerekse ekip halinde çalışırken tanışma veya eski bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi gibi birçok farklı seçeneğin yaşanacağı zaman dilimidir. Özellikle sosyal hayatın içinde yer almaya olan istekliliğiniz, herkesin gözleri önünde olmanız anlamı taşıyacağından doğal olarak karşı cins üzerinde yükselen bir trend yakalamanız için de biçilmiş kaftan gibidir. Ciddi ilişkiniz veya evliliğiniz açısından eğer sorunlarınız varsa bu süreçte, arkadaşlık merkezli davranarak, ortak ilgi alanları yaratarak ve kesinlikle paylaşımda bulunarak her zorluğun altından kalkabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, çatışmak yerine uzlaşmaya çalışmak, fikirleriniz ayrı olsa bile ortak bir nokta oluşturmak adına çaba sarfetmek ve saygı, sevgi, güven olgusunu muhakkak ayakta tutmaktır. Bu süreçte genel anlamda yaylar için hayat ortağında aradığı en önemli şey, ruhsal ve kültürel açıdan paylaşımdır. Biraz mesafeli davranmanız mümkündür, hatta soğuk ve sakin bir görüntü çizebilirsiniz. Bu durum eğer duygusal bir eşiniz varsa sorun oluşturabilir. Siz de kendi payınıza dikkat eder ve kendinizi düzenleyebilirseniz hiçbir problem çıkmadan güçlü bir şekilde bu dönemi geçirebilirsiniz.

  Ruhun derinliklerine sızabilme gücü

  11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni, duygusal ve fiziksel açıdan rahatlatıcı, moral duygunuzu yükseltici ve iyimser yönden düşünmenizi sağlayıcıdır. Venüs gezegeni bu burçta güçlü olduğundan doğal olarak kendinizi çok daha huzurlu ve mutlu hissetmeniz mümkündür. Bu enerji tüm burçlar açısından gayet olumlu olup, Jüpiterle 17 Şubat tarihinde kavuşum yapmaları, etkisini ikiye katlar. Bu, enerji tüm burçlar açısından olduğu gibi, sizin gibi neşeli, canlı, pozitif açıdan hayata bakmayı seven burç mensupları bonus değerindedir. Eviniz sınırları içinde aile üyelerinizle sevgi, şefkat hisleriyle örülü bir tarzda ilişki kurmak açısından da teşvik edici bir yanı bulunmaktadır. Hani hep yollardasınızdır ya, keşfetmenin tadına varmak için yüreğiniz hep çarpar ya, şimdi sakin bir limanda dinlenmek ihtiyacınız yoğunlaşabilir. Sizler için yaşamak demek umut demektir, yarın güzel olacaktır diye bugünü hoş geçirebilmektir. Sizler olmasaydınız belki de inancı güçlü tutmak, içimizdeki çocuğu keşfetmek, hayatı tadında demlemek mümkün olamazdı. Jüpiter idaresindeki Venüs süreci de işte bu yüzden size hizmet etmek adına evinizin, ruhunuzun derinliklerine sızmak için emrinize amade.

  Ailenizi kucaklamak, bütün sorunların üstesinden gelebilmek, belki de yeni bir evde yeni bir yaşamı kucaklamak adına sizi teşviki edecek bu enerjiden yararlanmak için, bu sabah pencerenizi güne açarken derin bir nefes alarak bir dilek tutunuz. Bu sizi değişimlerde bulunmanız, görünmeyen güzellikleri yanı başınızda hissetmeniz adına sunulmuş bir gökkuşağı anlamı taşıyabilir. İllaki yıldönümü veya herhangi bir belli günü kutlamak için beklemeyin, yaşadığınız için nefes aldığınız için ve hayal edebildiğiniz için kendinizi kutlayın. Çünkü hayat herşeye rağmen güzeldir. Yeter ki umut etmesini ve umut ettiklerimizi gerçeğe dönüştürmemizi sağlayacak iç sesimize kulaklarımızı tıkamayalım. İnancımızı güçlü tutalım ve kendimize güven dolu bir yarın hazırlamak için öncelikle bugünü sevinçle karşılayalım. İşte bu süreç size umutlarınızı çoğaltmanız adına yeni ilişkiler, yeni heyecanlar ve yeni renkler sunabilir.
   
 2. Cevap: Yay Burcu Şubat 2010

  İş ve Kariyer

  Uyumlu ilişkiler ağı kurmak

  18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında iletişim evinizde seyrine devam edecek çalışma evinizin yöneticisi Venüs gezegeni, başta yakın çevrenizle olan iletişiminiz konusunda olmak üzere, yolculuklar, eğitim hayatınız, yayın kuruluşları, haberleşme, tv, radyo, yazım hayatı, kardeşleriniz, girişimleriniz, yabancı diliniz ve bulunacağınız yeni çevre düzeni hakkındaki tüm konular ön plana gelmeye başlayacaktır. Bu enerjileri olumlu yönde değerlendirmek için neler yapmalısınız birlikte göz atalım. Öncelikle attığınız adımların farkında olmanız lazım. Kimlerle işbirliği yaptığınızı bilmek ve buna göre dikkatli olmak, gözlemlemek ve işlerinizin peşinden bizzat gitmek gerekmektedir. Siz artık tek başınıza hareket etmekten ziyade sizinle aynı idealleri paylaşan kişilerle işbirliği yapmak durumundasınız. İş, eğitim veya ev hayatında olun farketmez. Yeter ki ne yaptığınızı bilin. İşinizle ilgili konularda yeniliklerden yararlanmayı ihmal etmeyin. Olasılıklarınızı iyi saptayın, en zirveye varabilmek için kendinizi hazırlayın. Varmak istediğiniz hedefe daha önce ulaşmış kişilerden akıl sorun, hangi yol ve yöntemleri uygulamışlar, bu işin püf noktası nedir hepsini araştırarak öğrenin. Maceracı düşünmek yerine kararlılık gösteriniz ve uyumlu ilişkiler ağı kurunuz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

  10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek kariyer evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin seyri, öncelikle toplumsal açıdan rahatlatıcı ve insanlarla birebir bağlantılar kurabilmenizi destekleyicidir. Hayatı geniş bir bakış açısıyla ele almak kolaylaşır. Bu ise, gelişim ve değişim anlamına gelebilir. Medya, yayın hayatı, halkla ilişkiler, teknolojik gelişmelerle haşır neşir olmak artık daha kolaydır. Çevrenizle olan irtibatınızda eğitim, bilgilenme ve bilgilerinizi başka insanlarla paylaşma daha kolaydır. Girişimlerde bulunurken özellikle referanslarınız oldukça işe yarayabilir. Gerçekçi düşünmeniz kolaylaşır, geleneksel bakış açısı yerine daha çağdaş bir şekilde düşünülebilirsiniz. Bu enerjinin bir başka önemi, geçtiğimiz Ocak ayında geri hareket döneminde düşündüğünüz, planladığınız işler için, görüşmelerde bulunabilmenizdir. Ayrıca gruplarda aktif olarak yer alınabilir, liderlik özelliklerinizi gösterebileceğiniz ilgin ve sıradışı yöntemler denenebilir. Ne kadar özel biri olduğunuzun farkına varmanız kolaylaşır ve eşit ilişkiler, arkadaşlıklar kurmanız mümkündür. Herkesin kazanması adına cesaretle yol almanız anlamına gelebilir. Peki nelere dikkat etmelisiniz. Öncelikle kimsenin baskısına boyun eğmemek gerekiyor. Ancak duygusal değil mantıklı düşünmek lazım. Mesafeli ve soğuk olmamanız, samimi ilişkiler kurmanız yararlı. Harekete geçmek için birilerinin iteklemesini beklemenize gerek yok. Son olarak önemli bir hatırlatmada bulunayım. İçinde bulunduğunuz durumun farkında olmak. Yani hayal perdesinden hayata bakmak değil, hayalleri bizzat gerçeğe dönüştürmek için gönüllü olmanız lazım. Yolumuz oldukça çetin. Dar patikalardan geçeceğiz belki de kimi zaman şaşıracağız. Ancak rotamız doğru ise, eninde sonunda zirveye ulaşacağız.

  20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak Mars gezegeni iş, eğitim veya özel amaçlı seyahatleriniz veya girişimleriniz, yabancı bir ülkeye veya şehre yerleşme yerleşme isteğiniz veya buralardaki sıkıntılarınız, ithalat ve ihracatla ilgili meseleleriniz, mesleki uzmanlık ve ihtisaslaşma gibi konuların tümünde, üst yönetiminde bulunan otoritelerin(aile, patronlar, kurum ve kuruluşların ) onayına ihtiyaç duyabileceğinizin simgesidir. Tek başınıza ilerlemekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu durum doğal olarak kendi hareketlerinizin bilhassa kendiniz tarafından kısıtlanmasına yol açabilir. Hatta kimi zaman güvensizlik yaşamanıza bile mümkündür. Mücadele etmek belki zordur ancak istenirse geri hareket dönemleri pekala olumlu şekilde değerlendirilebilir. Öncelikle yavaşlamalar normal karşılanıp, hedefler tekrar gözden geçirilebilir. Böylece insan eksiğini görmüş ve bunları gidermek için neler yapılması gerektiğini tespit etmiş olur. Tabii ki gezegenlerin geri hareket dönemleri yenilik anlamında düşünülen işlerin önünde engeldir. Planlar umduğumuz şekilde gelişmeyebilir, hatta aynı nokta üzerinde beklemeye başlarız. Bu bekleme Yay gibi sabırsız bir burç mensubu için oldukça sıkıcıdır. Ancak şu var ki, süreci biraz önce dikkatinizi çektiğim noktalarda değerlendirmeniz halinde bundan yarar görecek kişi en başta siz olursunuz.

  O nedenle sürtüşmeler yaşamamak, daha sonra pişmanlık duymamak için bilinçli davranmak esastır. Bu dönemi bir mola gibi kabul ederek, eksiklerinizin neler olduğunu saptayabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar zayıf oldukları derslere eğilerek, iş hayatında olanlar hedeflerini gözden geçirerek, yurtdışıyla bağlantılı işleri olanlar araştırmalarda bulunarak, mesleki ihtisas yapmak isteyenler uzman kişilerle görüşerek dönemi fevkalade bir şekilde değerlendirebilirler. Yani elimiz kolumuz bağlı değil, sadece durumumuza farklı bir perspektiften bakmamız gerekiyor. Bunu kabullenirsek hem zamanı boş yere harcamamış hem de gücümüzü gereksiz yere tüketmemiş oluruz. 17 Şubat tarihinde Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin gökyüzündeki kavuşumu sizler açısından hem maddi hem de kendinizi güvence altına alabilmeniz konusunda destekleyicidir. İncelediğiniz gözden geçirdiğiniz planlarınızı yürürlüğe koyabilirsiniz. Yeteneklerinizi maddi yönde değerlendirebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz.
  Para Konuları

  Her kuruşun değerini bilmek

  Para konusunda Şubat ayının en önemli enerjisi, Satürn ve Pluto gezegenleri arasında oluşacak mücadeleci görünümdür. Ancak bu görünümü eğer istersek güce dönüştürmemiz mümkün. Yapılması gereken öncelikle yavaş ama emin adımlarla çevrenizi genişletmeye çalışmaktır. Bu son derece önemli. Söz gelimi gruplarla temas etmek, geleceğe yönelik amaç ve projeleriniz üzerinde çalışmak, kafanızın içinde bir hedef belirlemek ve bu hedefe uygun insanlarla bir araya gelmek. Kısaca kendinizi tanıtmak için bahar aylarına kadar bol bol çalışmanız lazım. Belki sonuç almayabilirsiniz. Olsun. Bu sizi kesinlikle yıldırmamalı. Çünkü Satürn geri hareket dönemlerini değerlendirmenizin en önemli sırrı, güven duygunuzu ne durumda olursanız olun kaybetmeden belirlediğiniz amaç üzerinde ilerlemektir. Yavaşlamalar olabilir, maddi yönden kendinizi tam olarak rahat hissetmemeniz mümkündür. Bunlar sizi yıldırmasın. Eğer şu andaki pozisyonunuzdan memnun değilseniz, parasal yönden rahatlamak istiyorsanız, yenilik anlamında düşündüğünüz işler adına girişimde bulunmak arzunuz varsa, Satürn gezegeninin size destek verecek güçlü kişilerle irtibata geçin. Neler yapmanız gerekiyor bunları projelendirin veya yapacaklarınız üzerinde odaklanın. Bazılarınız ilerlemek adına yeni ortaklıklar kurmayı düşünebilir. Böyle durumlarda öncelikle temkinli olun. Bilginizi ve tecrübelerinizi insanlarla paylaşmayı sürdürün. Şunu unutmayınız ki, maddi açıdan güçlenmenin yolu, gerçekçi düşünmekten geçiyor.

  Bu enerji altında, dikkat etmeniz gereken bir başka konu, gelir geçer tarzda, akıntıya kapılmış ve hedefsiz bir şekilde ilerlemenin, sizin açınızdan son derece sakıncalı olmasıdır. Bu nedenle bağlantıda olduğunuz kişilerden tutun da, hedeflerinize kadar her konuda kararlı, ne yaptığından emin bir kişi gibi davranmanızdır. Sadece şu aralar, gerek Mars gerekse Satürn gezegenlerinin geri hareketi nedeniyle yavaşlamış durumdasınız. Ancak bu ay Merkürün iletişimsel konularda güzel bir enerjisi var. Bu enerjiyi arkanıza destek alarak bilgi anlamında paylaşımlarda bulunabilirsiniz. 14 Şubat tarihinde doğacak Yeniay enerjisi, sosyal açıdan sizi rahatlatıcı, sözel anlamda isteklerinizi ifade etmenizi destekleyicidir. Zihinsel gücünüz artacağından, adım atacağınız konularda neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu tespit edebilirsiniz. Danışacağınız kişiler size uygun olan çözümleri sunabilirler. Satürn-Pluto zorlu görünümü genel olarak kişiye baskı uygulayıcıdır. Hayatınızı garanti altına almanız için sizi teşvik eder. Ancak bu teşvik sert anlamda olabilir. Yani bazen başarısız olacağınıza dair bir iç sesi duyabilirsiniz.

  Maddi konularda kimi zaman kontrolsüz harcamalarda bulunabilirsiniz. Hatta parayı bir güç aracı olarak gördüğünüzden kimi zaman haddinden fazla kendinizi zorlayabilecek kararlar verebilirsiniz. Oysaki yapılması gereken, elinize geçen her kuruşun kıymetini bilmektir. Yani akıllıca ilerlemektir. Nerde ne yaptığınızı bilmektir. Özellikle konu para ise, bu dikkat iki misli olmalıdır. Nitekim Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin 17 Şubat tarihindeki kavuşumu eviniz sınırları içindeki bereketin simgesidir. Aileniz, eşiniz, eğer erkekseniz anneniz, bayansanız babanızdan destek görmeniz mümkündür. Kısa sürelidir. Ancak bu kadar zorlayıcı enerjiler arasında içinize su serpebilir. Kısaca 2010 yılı en başından söylediğim gibi mantıklı, aklı başında, kontrollü, temkinli hareket etmenin, risk altına girmemenin, elinizdeki mevcut duruma göre kendinizi ayarlamanın yılıdır.

  Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

  Pozitif Enerjili Günler :7-8-12-13-14-17-18-26-27
  Zayıf Enerjili Günler :1-2-15-16-22-23-28
  Aşkta En Şanslı Günler :17-18
  Parada bereketli günler :9-10-11
  Yeniay :7-8
  (Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :22-23
  (Ay gezegeninin İkizler burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Alıntı