Yatak Odasında Country Tarzı Dekorasyon

'Ev ve Dekorasyon' forumunda HazaN tarafından 27 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


  1. Country tarzı yatak odası mobilyaları için en çok maun, meşe, kayın, ceviz ve kestane gibi açık ve orta renkli ahşaplar kullanılıyor. Çok koyu ve çok parlak renklerin country dekorasyon uygulamalarında pek yeri yok.
    Meyve veya çiçek desenleriyle süslenmiş basmalar, kareli veya çizgili pamuklu kumaşlar bu doğal görünümlü dekorasyon stilinde kullanılan başlıca tekstil ürünlerini oluşturuyor. Genel olarak düz hatlara sahip olan mobilyalarda az miktarda oyma işçiliği de olabiliyor.

    Country tarzı yatak odası dekorasyonu için tavanı beyaz, zemini ve duvarları krem rengi bir fon hazırlayabilirsiniz. Bu özelliklerdeki yatak odanıza güzel bir beyaz ferforje karyola koyun ve pencerenin önüne de beyaz bir koltuk yerleştirin. Karyolanın üzerine çiçekli yatak örtüleri serin, pencereye de bu örtülerle uyumlu küçük çiçekli perdeler asın. Görünümü bir beyaz şifonyer ve karyolanın ayak ucuna koyacağınız nostaljik bir ahşap sandık ile tamamlayın.

    Aksesuarlara gelince; duvarlara birkaç tane fazla gösterişli olmayan ayna asabilir, koltuğun üstüne birkaç renkli dekoratif yastık koyabilir, şifonyerin üstüne taze çiçeklerle dolu bir vazo yerleştirebilirsiniz. Country stili dekorasyon ortaya sıcak, basit, gündelik ama şık ve insanı rahatlatan mekanlar çıkarır.
     


Similar Threads: Yatak Odasında
Forum Başlık Tarih
Ev ve Dekorasyon Yatak Odasına Yakışır Fikirler 6 Temmuz 2017
Ev ve Dekorasyon 2014 Yatak Başlığı Modelleri 2 Mayıs 2014
Ev ve Dekorasyon Kırmızı Yatak Odası modelleri 28 Ocak 2014
Ev ve Dekorasyon Yatak Odası Takımları örnekleri 2015 27 Aralık 2013
Ev ve Dekorasyon 2014 Yatak Örtüsü Modelleri 16 Kasım 2013