yatak odanız değişsin

'Ev ve Dekorasyon' forumunda Blue tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. 13 kolay adımda yatak odanızı değiştirin!

  --------------------------------------------------------------------------------





  Dağınıklıkları toplayın

  Yatak odanızda ihtiycınız olmayan ya da yaşamak istediğiniz huzur ve romantizme katkı sağlamayan herşeyi dışarı çıkarın. Buna televizyon da dahil.

  Araştırmalar fazla kalabalık olmayan ve toplu olan yatak odakarının stresi azalttığını gösteriyor. Stil ve dekorasyona olan katkısı da cabası...


  Canlı renkler kullanın

  Henüz canlı renklerde ve dinlendirici çizgilerde bir nevresim takımınız yoksa, bunlardan mutlaka birer tane edinmenizi tavsiye ederiz.

  Yeni nervresimler ve onlara uyan eşyalar yepyeni bir görünüz yaratır. Bu da klasikten moderne, sadeden gösterişliye istediğiniz stili yatakodalarınızda deneyebilmeniz anlamına gelir.
  Eşyaların yerini değiştirin!

  İnanın ya da inanmayın yapmanız gereken bu kadar basit.

  Eşyaların sürekli durduğu yerlerinden kaldırmak hem odanıza yepyeni bir görünüm verecek, hem de yarattığı değişiklikle sizi heyecanlandıracak. Tabii siz bir adım ileri giderek eskiyen eşyalarınızın rengini de değiştirebilirsiniz.


  Yatak başlığı kullanın
  Duvara monte edilmiş yatak başlıkları odanıza istediğiniz görünümü vermenizi kolaylaştıracak. İsterseniz sade, rengarenk, klasik ya da modern tarzlardan birini seçebilirsiniz.


  Kilim kullanın

  Odanızı derli toplu göstermek için doğru boyutlarda seçilmiş bir halıyı kullanabilirsiniz. Hatta kilimi halıfleksin üzerine bile kullanabilirsiniz.

  Dikkat etmeniz gereken tek şey, kilimin bir ucunun yatağın altından başlaması ve en azından odadaki bir eşyanın daha altına girmesi, aksi takdirde odayı küçük göstericektir.


  Anılarınızdan faydalanın
  Tuvalet masanızın ya da makyaj aynanızın önünü özelleştirmek, kişiselleştirmek için sevdiklerinizin fotoğraflarından faydalanabilirsiniz.

  İsterseniz odanıza uygun bir duvar kağıdı seçip, çekmece ve dolaplarınızı bununla kaplayabiliriniz.


  Kendiniz halledebilirsiniz
  Kapı kollarını değiştirmek hiç de düşündüğünüz gibi zor bir iş değil. Bir tornavida biraz da beceri yardımıyla istediğiniz kapı kolunu odanızın kapına takabilirsiniz. Bu kadar küçük bir detayın yarattığı değişikliğe inanamayacaksınız.


  Pencereleri süsleyin
  Pencerelerinizde biraz değişiklik yaratmaya ne dersiniz? Normalde kullandığınız perdeleri değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız, güneşliklerinizin üzerine kısa bir perde koyabilirsiniz.


  Işıklandırmayı kısın
  Yatak odanızı çok parlak ve aydınlık ışıklarla ışıklandırmayın. Bu odada ışıklandırma için abajur kullanabilirsiniz. Özellikle sarı renkli bir ampul seçerseniz, kusursuz aydınlatmaya yaklaşmış olursunuz.


  Odanızı canlandırın

  Yeşil bitkiler odada oksijen olmasını sağlar. Bunun için bir çiçekçiye gidin ve kendinize bir bitki edinin.


  Cesur olun
  Odada herşeyi birbirine uyduracağım diye uğraşmayın. Bu odayı çok kalabalık ve fazla yoğun gösteriri. Bunun yerine cesur olun ve farklı eşyalar, farklı ama birbirine uyumlu renkler deneyin..
   



 2. çok güzel bilgiler canım sağol
   



 3. Teşekkürler Blue güzel öneriler :f40:
  bencede küçük değişiklikler her ortamı farklılaştırabiliyor
   



 4. güzel bilgiler blue eline sağlık :f118:
   



 5. Güzel tavsiyeler Blue denemekte fayda var:f40:
   



 6. Gerçekten çok doğru bilgiler.
  Kısa bir süre önce Yatak odası halımı, yatak örtümü ve
  aydınlatmamı değiştirdim.
  Gören arkadaşlarım Yeni bir Yatak odası takımı aldığımı düşündü.
  Evimizdeki farklılıklar evin havasını tamamen değiştiriyor.
  Güzel konu için teşekkürler canım :f118:
   



 7. Çok güzel bilgiler ve her türlü yeniliklere açik olmak lazim ve küçükte olsa bir degisiklik hemen dikkat çekiyor ruhen insani dinlendiriyor...Emegine saglık Arkadasım...