Yaşlanmanın En Büyük Sebebi Stres

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 18 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Kırışıklıkta genetik önemli bir faktör olsa da doğru beslenme, güneşten korunma ve cildi düzenli nemlendirme ile genç yaşlarınızı uzatabilirsiniz.

  Stres en büyük yaşlanma nedenidir, olabildiğince bundan kaçınılmalıdır.Sık kilo alıp vermek ve bilinçsiz diyetler cildinizi ve vücudunuzu kırıştırır. Kilo kontrolünüzü mutlaka bir uzman gözetiminde yapmalısınız. Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal sonucudur. Bunu ancak geciktirip hafifletebiliriz, ortadan kaldıramayız. Estetik teknolojisi ve tıbbı bu konuda yoğun çalışmalar yapıyor.

  Göz çevresi ve alında başlayan hafif kırışıklıklar için yaptırılacak botox uygulaması bu kırışıkların derinleşip yerleşmesini engeller ve oluşmuş olanları hafifletir. Cilt bakımı ve peeling gibi cildin dış katmanını rahatlatan uygulamaları yaptırmak gereklidir.
   
 2. Cevap: Yaşlanmanın En Büyük Sebebi Stres

  Erken yaşlardan itibaren bir yerlere gelebilmek, bir meslek sahibi olabilmek için çalışan gençler üniversiteye geldiklerinde de sınav, aileden uzak kalma, geçim sıkıntısı ve işsizlik gibi nedenlerle sürekli stres altında yaşıyorlar. Dolayısıyla stres metabolizmayı bozarak, ciltteki yaşlılık belirtilerinin daha erken ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle özellikle üniversite öğrencileri, stresten mümkün olduğunca uzak durmalı...:f40: