Yaşlanmak İstemiyorsanız Stresten Uzak Durun

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 17 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Stres Kadınları Yaşlandırıyor  Bu haberi sizlerle paylaşmadan geçemedim biraz olsun kendimize çeki düzen vermenin zaanı gelmiştir belki kimbilir.Stresten uzak durmak iyi güzelde nasıl dediğinizi duyar gibiyim açıkçası yazıyı okumadan önce bende böyle düşünmüştüm.Fakat yazıyı okuduktan sonra biraz olsun kendimi stresten uzak tutmak için daha dikkatli olmaya karar verdim umarım sizlerde aynı fikirde olursunuz yolun neresinden dönersek kardır öyle değilmi :f63:

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/stres-yaslilik-nedeni-41599.jpg]stres-yaslilik-nedeni-41599[/IMGALT]

  Uzmanların yaptığı bilimsel araştırmalara göre sürekli stres içerisinde olan kadınların erken yaşlandıkları tespit edilmiş.Kadınların vücudunda bulunan hücrelerin daha fazla serbest radikal ürettiği ve bu zararlı maddelerin de kadınlarda yaşlanma sürecini hızlandırdığı açıklandı.Stres seviyesi çok yüksek olan bazı kadınların hücreleri biyolojik açıdan bakıldığında on yıl daha yaşlı görünüyor.Hızlandırılmış hücre yaşlanması, stres yaşayan insanlarda kalp hastalıkları veya bağışıklık sisteminde zayıflama gibi sorunların daha sık ortaya çıktığını açıklıyor. Kadınlar gündelik yaşamda ne kadar çok strese girerlerse ve stres durumu ne kadar uzun devam ederse bu kromozom uçları o denli kısalıyor, bunları tamir eden enzimin etkinliği düşüyor ve hücreler daha fazla serbest radikal üretiyor.

  Bakın Stres içersinde olan kadınların vücutlarında neler oluyor


  Stres
  Cildi bozuyor; cilt yaşlanması ve kırışıklıklar gibi sorunlar çıkıyor.Cildin nem ve yağ dengesini bozuyor.Stres altında ter bezleri daha fazla çalışıyor. Akneleri artırıyor ve alerjik reaksiyonlara yol açıyor.Saçların dökülmesine ya da beyazlaşmasına neden olabiliyor. Bazı insanlarda tırnak ve saçların uzaması yavaşlıyor. Sinirlendiğimizde, öfke ve endişe gibi duygular bizi ele geçirdiği anda, yüz mimiklerimiz değişiyor. Göz, alın ve ağız çevresinde kasılmalar başlıyor. Dudaklar uçukluyor. Stres altında bozulan kan dolaşımı, kılcal damar genişlemelerine ve varislere yol açıyor.