Yasin Gündoğdu Hoca Kimdir?

'Biyografi' forumunda Elfida tarafından 23 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Laz Hoca Yasin Gündoğdu Kimdir

  1976 Yılında Of 'da doğdu. İlkokulu ve İmam Hatip okulunu Of'ta başlayıp 1993 yılında İmam Hatip lisesinin 3. sınıfında okurken 4. ve son sınıfı aynı yıl içinde; bir yılda iki sınıf geçerek, Rize İmam Hatip Lisesinden dışarıdan bitirip Rize İmam Hatip Lisesinden 1993 yılında mezun oldu.
  [​IMG]

  İmam Hatip Lisesin de eğitimine devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu bursu kazandığı için 1993 de okuldan mezun olunca Diyanet İşleri Başkanlığı Kastamonu Din Eğitim merkezinde stajyer görevli İmam Hatip olarak göreve başladı.

  1994 de fiili olarak ilk görev yeri olan Bartın Amasra'ya, oradan da Bartın merkeze olmak üzere toplam 8 seneye yakın Bartın da İmam Hatip olarak görev ve irşad hizmeti yaptı.

  28 şubat sürecinde yaptığı vaazlarından dolayı ("HALKI DİN FARKLILIĞI GÖZETEREK ALENEN TAHRİK" 312. Madde) tutuklanarak yaklaşık 4 ay Bartın da cezaevin de tutuklu kalmıştır. [​IMG]

  2000 yılında İstanbul Büyükçekmece Hicret camisine kendi isteği ile tayin olmuş ve daha sonra, istanbul içinde yapılan yeni ilçe düzenlemesinde Hicret Camisi Esenyurt ilçesine bağlanmıştır. Halen Akçaburgaz Mahallesinde yaklaşık 6 Bin kişi cemaatı olan Hicret camisinde görev yapmaktadır.

  İstanbulda görevli olduğu yıllarda ilahiyat fakültesinde eğitimine devam etmiş ve 2008 yılında Eskişehir İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

  1993 Of İmam Hatip Lisesi Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma, 2006 da Güzel Ezan okuma yarışması Büyükçekmece birinciliği ve İstanbul dördüncülüğü gibi güzel anıları vardır...

  Arapça ve ingilizce bilen Yasin GÜNDOĞDU evli ve üç çocuk babasıdır.