yaşar alptekinin dönüşü

'Güncel Bilgiler' forumunda şeker2 tarafından 19 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  NAMAZI BİLMEYEN KÖR CAHİLDİ

  Hayatında hiç namaz kılmamıştı. Bir cenaze namazı hayatını değiştirdi. Yaşlı bir kadın gördü bir anda içi titremeye başladı.
  Eski manken Yaşar Alptekin Habertürk'te Saba Tümer'le Bu Gece'ye konuk oldu.Hacı olmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken Alptekin, yaşadığı değişimi anlattı:

  "Benim kırılma noktam Sakıp Sabancı'nın cenaze namazı oldu. Ama ondan önce ben bir arayış içinde oldum. R2 ile ilgilendim, uzak doğu felsefesiyle ilgilendim. İnsanın rabbiyle tanışması için bir dibe vuruş şart. Ekonomik boşluklar, eski şöhretinizi bulamıyorsunuz... Ben kimim? sorusunu sormaya başlıyorsunuz. O sırada bir arayışiçine giriyorsunuz. Ve birçok insanın yaptığı hatayı yapmaya başlıyorsunuz. bunu gören Rabbim de bana yol gösterdi. Bu da Sakıp Sabancı'nın cenaze namazıydı. "

  KEFENİN CEBİ YOK

  "Rahmetli Sakıp Sabancı'nın cenaze namazına gittiğimde baktım ki, orada Türkiye'nin en zengin iş adamlarından biri yatıyor. Sahibi olduğu hiçbir şeyi götüremiyor. Götürebildiği yegane şey kefen. Kefenin de cebi yok. Buradaki insanlar bundan bir ibret, bir ders çıkarmıyor. Kimisi saatine bakıyor, kimi insanlar da meşhur birini görmek için etrafına bakıyor. "

  SIFIR KİLOMETRE CAHİLDİM

  Daha önce hiç cenaze namazı kılmadığını söyleyen Alptekin, "Fatih Camii'nin nerede olduğunu bilmiyordum, bugüne kadar. Sıfır kilometre cahildim. Cenazelerden kaçardım. Düğünleri de sevmezdim, cenazeleri de sevmezdim. Ben o ana kadar ne ezan sesi duymuşluğum vardır, ne de camiiyi görmüşümdür. Ezan sesi duyamayacak kadar sağırdım, camiyi görmeyecek kadar kördüm. Bunu ancak yaşayan bilir. "dedi.

  O ANDA İÇİM TİTREMEYE BAŞLADI

  "İşte orada o insanı gördükten sonra çınar ağacının dibinde 70 yaşlarında kahverengi eşarbı olan bir teyze gördüm. O kadar güzel dua okuyordu ki, o anda onun okuduğu duaları sanki biliyormuş gibi, duyuyormuş gibi mırıldanmaya başladım. Sonra derin bir titreme oldu içimde. Öyle bir titremeydi ki, o ana kadar hissetmediğim bir titremeydi. Kendime geldim ve arkadaşımın kolundan tuttum. Bana namaz kılmayı öğretir misin? dedim. "

  Daha sonra Kuran-ı Kerim'i okumaya başladığını söyleyen Alptekin, "Ben meğer ne yanlış adreslere gitmişim. O doğu felsefesi de Kuran'dan alınmış... Her şey bizim kitabımızda var." dedi.

  ÇAĞDAŞ BİR MÜSLÜMAN GİBİ YAŞIYORUM

  Hayatında çok fazla değişiklik olmadığını söyleyen Alptekin, "5 vakit namazımı kılıyorum. Ondan sonra çağdaş bir müslüman nasıl bir hayat yaşaması gerekiyorsa o şekilde yaşayıyorum. Yine tiyatroya gidiyorum. Yine sinemaya gidiyorum. Ben yalnızca kalbimi cilaladım. Onun dışında çok fazla değişen bir şey yok. Aşırı kıyafetten kaçınıyorum artık. Eskiden çok iddialı şeyler giyinirdim ki insanlar beni fark etsin. Şimdi daha sade giyiniyorum. İsraftan kaçınıyorum ve aç insanları düşünüyorum. Yani daha bilinçli bir hayatım var.

  TİŞÖRTÜNDEKİ MESAJ

  Yaşar Alptekin, tişörtündeki yazının ne anlama geldiğinin sorulması üzerine de "Kuran imanı şarz eder" yanıtını verdi.
   
 2. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  ben inanıyorum bu adama
   
 3. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  allah hidayet vermiş rabbim dualarını namazlarını hacılığını kabul etsin tüm islam aleminin
   
 4. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Allah kabul etsin herkesede nasip etsin inşallah :)
  Ama hac dönüşü kıyafetiyle verdiği izlenim beni düşündürmedi değil
   
 5. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Allahla onun arasında...
   
 6. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Kitabını okuduktan sonra çok şeylerin hayatımda değiştiğini farkettim Allah(cc.)senden razı olsun Yaşar abi
   
 7. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Allah hepimizi hidayete eriştirsin ve doğru yoldan ayırmasın :)
   
 8. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Allah kabul etsin.
  İbadetin en güzeli gizli olanıdır. İnşallah bunu gündem yaratmak için kullanmamıştır.
   
 9. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  Bir tv programında izledim,eski hayatı sürekli gündem yapılarak yıpratılmaya çalışılıyor.Allah yardımcısı olsun..
   
 10. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  bende tv de seyrettim adamı inşallah daha çok insanlarımıza ibret olup dönerler:f118:
   
 11. Cevap: yaşar alptekinin dönüşü

  amin.