Yarıyıl Tatili etkinlikleri

'Medya Bölümü' forumunda Blizzard tarafından 5 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. İstanbul sömestr etkinlikleri

  Santralistanbul atölyeleri

  9-13 yaş çocukları için yaratıcılık ile mizahın gücünün birleştiği “Karikatür Atölyesi, 7-12 yaş için her gün farklı bir robot üretilen “Çılgın Robotlar, 7-12 yaş için alternatif enerji kaynaklarıyla tanışılacak “Yeşil Enerji, 9-12 yaş çocukları için santralfilm stüdyolarında “Işık, Kamera, Oyun gibi atölyeler var. Sadece bunlar değil; 9-12 yaş için fotoğraf eğitimi veren “Haydi Fotoğraf Çekelim!, 4-6 yaş için “Işıklı Örümcekler, 4-10 yaş çocukları için “Enerji Müzesinde Resim Avı, 7-12 yaş için Jackson Pollock tekniğiyle boyama atölyesi “Sür, Püskürt, Damlat: Kendini Keşfet, yine 7-12 yaş çocuklarının motorla çalışan bir sistem yaratacakları "Renk Makinesi" de sömestr aktiviteleri arasında Dahası da var! 7-12 yaş çocukları için "Kendi Elektriğimizi Üretelim, Işık Şovu, Ressam Robot , Rüzgar Türbini" gibi eğitici ve eğlenceli atölye programlarının yanı sıra; 4-6 yaş çocukları için "Köpük Robot ve Ressam Robot" gibi aile katılımlı aktiviteler bulunuyor.

  Eski Silahtarağa Elektrik Santralı,
  Kazım Karabekir Cad. No:2/6 Eyüp İstanbul
  Tel: 0212 311 78 22 0212 311 78 22
  Web: santralatölye

  Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı

  Çocuklarınızın sömestr tatilini kayak ve snowboard öğrenerek veya bu spordaki becerilerini geliştirerek geçirmesine ne dersiniz? O zaman Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampına mutlaka göz atın. 14 yıldır devam eden kamplar bu yıl da Uludağ Karinna Otel de düzenleniyor. 30 Ocak – 5 Şubat ve 6 - 12 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak yapılan kamp, 7-11, 12-14 ve 15-18 yaş gençlere yönelik farklı içerikler sunuyor. Kampta, eğitimler dışında, kızak yarışları, havuz partileri, buz pateni, kareoke, langırt turnuvaları ve sinema geceleri yan aktiviteler olarak yapılıyor. Kampçılar ayrıca, yurt dışından gelen riderlar ile tanışma fırsatı elde ediyor, beraber aktivitelere katılıp, freestyle snowboard gösterilerini izliyor. Kampın sonunda yapılan yarışlarda ve kapanış kutlamalarında kampçılara sertifikalar, madalyalar ve özel ödüller veriliyor.

  Mutfak Sanatları Akademisi

  Profesyonel aşçılık eğitiminin yanında amatör mutfak eğitimi veren ve küçük gurmeler için özel workshoplar düzenleyen MSA, bu yarıyıl tatilinde de Tatilin Okulu programıyla yine karşımızda! 4er gün sürecek olan iki farklı program, ilk hafta 5–9, ikinci hafta ise 10–14 yaş aralığındaki tüm çocuklara açık. Eğitimlerde minik gurmeler; dünya mutfaklarından çeşitli yemekler pişirme fırsatı bulacak ve mutfak terminolojisi, mutfakta hijyen, güvenlik, sofra adabı ve ön hazırlık gibi temel konularda işin uzmanlarından uygulamalı ve eğlenceli dersler alacaklar. Tatilin Okulu I: 5-9 yaş arası 14 küçük şef, bir ebeveynler ile katılabilir. 1-2-3-4 Şubat tarihlerinde; saat 10.00-13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL. Tatilin Okulu II: 10-14 yaş arası 28 küçük şefin katılımıyla. 8-9-10-11 Şubat tarihlerinde; 10.00–13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL.

  Meydan Sokak Beybi Giz Plaza B Blok No:123-136
  Ayazağa, Maslak – 34398 İstanbul
  Web: MUTFAK SANATLARI AKADEMÄ°SÄ°
  Tel: 0212 290 35 50 0212 290 35 50


  Ben 10 Live


  Avrupada 500 milyondan fazla ürünü satılan BEN 10, özellikle erkek çocuklara hediye edilen bir numaralı ürünlerden biri. Türkiyede çıkan BEN 10 dergisi, daha ilk sayısında 270 bin adet satarak bugüne kadar görülmemiş bir başarıyı yakaladı. Çocuğunuzun bu fenomeni capcanlı yaşamasına ne dersiniz? O zaman güzel haberi verelim: Cartoon Networkün en çok seyredilen çizgi karakteri BEN 10, Tamek ve Cheetos ana sponsorluğunda sömestr tatilinde Türk çocuklarıyla buluşuyor. Son teknoloji kullanılarak hazırlanmış gösteride animasyonlar, akrobatlar, robotlar, uçuş sahneleri ve lazer şovları ile BEN 10 Live, 29-30 Ocak tarihlerinde İzmir Halkapınar Spor Salonunda, 3-4 Şubatta Ankara Arenada ve 9-13 Şubat 2011 tarihlerinde de İstanbulda Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek.

  Pinokyo Müzikali

  Her yarı yıl tatilinde, çocukların hayal dünyasında yeni bir pencere açan BKM, şimdi de günümüz çocuklarını Pinokyo ile tanıştırıyor. Carlo Collodininin bir asırdır, nesilden nesile anlatılan kukla çocuğunun hikayesi, 21. yüzyıl çocukları için rengarenk dekor ve kostümlerle, birbirinden hareketli şarkılar eşliğinde sahnelenecek. Ödüllü müzikal, klasik hikayedeki tüm macerayı şarkılar ve danslarla Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa sahnelerine taşıyacak. Detaylar ve mekanların adresleri için burayı tıklayın.

  28 - 30 Ocak: Ankara Arena
  02 - 06 Şubat: İstanbul Kongre Merkezi
  11 - 13 Şubat: İzmir Karşıyaka Spor Salonu
  16 - 20 Şubat: Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu

  Disney Live! Mickeynin Müzik Festivali


  Disney sevilen kahramanları, Disney Live! Mickeynin Müzik Festivali adlı yepyeni bir gösteri ile İspanya'da yapılan Dünya Prömiyerinin ardından ilk kez Türkiyede! Mickey Mouse ve arkadaşları, bu müzikal gösteride “Küçük Deniz Kızı, “Aladdin ve Disney/Pixardan “Oyuncak Hikayesinin yıldızlarıyla beraber renkli bir eğlence sunacaklar. Tüm aileye yönelik bu gösteride; Mickey, Minnie, Donald, Goofy; Ariel, Sebastian, Ursula; Jasmine, Aladdin, Cin, Woody, Buzz ve Jessienin de aralarında bulunduğu 25den fazla sevilen Disney karakteri rol alacak. Gösteride seyirciler de hem günümüzün sevilen şarkılarını, hem de Disneyin en büyük hitlerinin rock, pop, reggae, hip hop, caz ve country tarzı remixlerini dinleyecek, hem de muhteşem bir koreografiye dansla eşlik edecek. Festival 26 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde! Detaylar için tıklayın!

  Eski Karaağaç Cad. Halıcıoğlu, Beyoğlu
  İstanbul
  Tel: 0212 311 11 11 0212 311 11 11

  Alaaddin On Ice

  Binbir gece masallarının en ünlülerinden biri olan Alaaddin, sinema, tiyatro ve televizyon filmi uyarlamalarının ardından ilk kez buz üzerinde! “Alaaddin On Ice, rengarenk kostümleri ve akıl almaz paten gösterileri ile sizi, muhteşem bir masal diyarına götürecek. Hem çocukların hem büyüklerin, bir arada büyük bir keyifle izleyecekleri buz pateni şovu 27 Ocak - 13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Park Orman Maslakda olacak. Bu büyülü gösteriyi kaçırmayın! Detaylar için burayı tıklayın.

  Park Orman adres: Büyükdere Caddesi, 34398, Maslak / İstanbul

  Chasing The Dream - Wuhan Akrobasi Topluluğu

  1953 yılında kurulan Wuhan Tiyatro Topluluğu, Çinin en prestijli akrobasi topluluklarından biri. Grup, tüm izleyicileri koltuklarında soluksuz bırakacak, akıllara durgunluk ve heyecan veren yeni gösterileri “Chasing the Dreamde, modern sahne tekniklerini zarif danslar, göz alıcı ışıklar, büyüleyici müzikler ve rengarenk kostümlerle birleştirerek geleneksel Çin kültürünü modern bir görsel şölene çeviriyor. Işık oyunlarıyla güçlendirilmiş şovları ve sirk gösterileri ile “Chasing the Dream çocuğunuz için farklı bir sömestr etkinliği olabilir.

  Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii
  (Darüşşafaka Kampüsü Yanı)
  Maslak 34457 Sarıyer
  Tel: 0 212 286 66 86 0 212 286 66 86
  Web: Tim Show Center - Ana Sayfa