Yapımı kolay Yoğurtlu Etimek Tarifi

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Yapımı kolay Yoğurtlu Etimek Tarifi
  [​IMG]
  Misafirlerinizi hem tadıyla hemde görüntüsüyle etkileyeceğiniz yoğurtlu etimek kolayca yapabileceğiniz pratik bir lezzettir. Yapımı kolay Yoğurtlu Etimek için gereken malzemeler hemen bulabileceğiniz türden.

  Kalabalık misafirleriniz için iki paketten hazırlayabileceğiniz yoğurtlu etimek için gereken bir diğer malzemede süzme yoğurt. Üzerini süslemek için ise dereotu, yumurta, maydanoz, kaşar peynir, baharat kullanabilirsiniz.

  Öncelikle yoğurtlu etimek yapmayı planlayanlar için söyleyelim en az 12 saat önceden tarifi hazırlamanız ve dinlenmeye bırakmanız gerekiyor. Aksi takdirde etimekler yumuşamaz ve sert bir hal alır. Bu duruma düşmemek için bir gün önceden hazırlayın ve dinlenmeye bırakın.

  Etimek

  Yoğurt

  Baharat

  Yumurta

  kaşar peynir

  dereotu

  maydanoz

  Yapımı Kolay Yoğurtlu Etimek Tarifi…

  Etimekleri düz ve çukur bir kaba dizin. Su ile ezdiğiniz krema kıvamındaki yoğurdu tuzladıktan sonra etimeklerin üzerine sürün. İkinci kat etimekleri dizin ve tekrar üzerini yoğurtla kaplayın. Hazırladığınız iki kat etimeği buzdolabında bir gece bekletin.

  Misafirlerinize ikram etmeden hemen önce üzerini dereotu, maydanoz, yumurta rendesi, baharat ve kaşar peyniri rendesi ile süsleyin. Deneyip sevdiğim bir tarif olduğu için rahatlıkla tavsiye ediyorum. Afiyet olsun.