Yandex Özellikleri

'Teknik Yardım' forumunda Masal tarafından 6 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yandex Türkiye Özellikleri  Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Yandex hem TV reklamları hem de sağladığı hizmetler ile Türk kullanıcılara farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

  Yandex’in en göze çarpan özelliği Türkiye için birçok sayfasını yerelleştirerek erişim kolaylığı sağlaması. Örneğin haritalar sayfasına Yandex.Haritalar linki ile direk ulaşabiliyor ve Türkçe link ile istediğiniz isteye ulaşmanın keyfini yaşıyorsunuz.

  Anasayfada arama çubuğu dışında sol tarafta Türkiye’deki güncel haberlerin gösterildiği bir bölüm, hemen altında döviz kurları, sol üst köşede hizmetlerin bulunduğu menü ve eğer mail hesabınız alıp giriş yaptıysanız sağ tarafta elektronik postanız ile ilgili bilgiler yer alıyor. Arama çubuğunun alt kısmında ise hava durumu ve şehir panoramalarına ulaşabileceğiniz bir link bulunuyor.

  Yandex'in Diğer Özellikleri

  Arama Motoru

  Yandex arama motoru olarak rakibi kadar gelişmiş bir hizmet sunuyor. Yaptığınız arama sonuçları hız bakımından gayet tatmin edici olması yanında karşınıza gelen sonuçları tıkladığınızda sayfayı yeni bir pencerede açarak diğer sonuçları kaybetmeden çoklu şekilde sonuçları incelemenize olanak sağlıyor.

  Video

  Video arama hizmetlerinin kullanıcı ara yüzü göz yormuyor.

  Görsel

  Yapılan görsel aramalar hem hız hem farklılık açısından rakibini aratmıyor. Görsellerin üzerine tıklandığında rakip arama motorunun görsel ekranı gibi tüm ekranı kapatan değil, daha basit bir şekilde ekranın üst kısmında hem bulunan tüm görselleri görmenizi hemde gösterilen görselin hangi sitelerde hangi çözünürlüklerde yayınlandığını gösteren gayet detaylı bir gösterim yapılıyor.

  Haritalar

  Yandex haritalar Türkiye’de panoromik görüntü sağlayarak rakibinin önüne geçiyor ve önemli bir tercih nedeni oluyor.

  Trafik

  Yandex Trafik hizmeti özellikle İstanbul’da yaşayan kişilerin hızlı ve gerçek zamana yakın trafik bilgisine ulaşmasını sağlıyor.

  Metrica

  Yandex.Metrica sitenizin ücretsiz bir araç. Metrica sayesinde sitenizdeki en verimli ana göstergeleri ölçümleyebilir, ziyaretçilerin davranışlarını analiz edebilir ve reklam kampanyalarınızın etkinliğini değerlendirebiliyorsunuz.
   


Similar Threads: Yandex Özellikleri
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Yeni Yandex Browser 1.5 Özellikleri 30 Ocak 2013
Teknik Yardım Yandex browser özellikleri 26 Aralık 2012
Teknik Yardım Yandex Toolbar Kaldırma Nasıl Yapılır? 16 Mart 2013
Teknik Yardım Yandex Toolbar Chrome Kaldırma 12 Mart 2013
Teknik Yardım Yandex Toolbar Nasıl Kaldırılır Resimli 10 Mart 2013