Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Merve tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Nelerdir

  Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Yakın Zamanda

  2009
  - Ayda en ağır element olan Uranyum bulundu.

  - Rusya’nın “Koronas-Foton” uydusunun “Tesis” gözlemevi Güneş’te 4 Temmuzda son bir yılın en büyük patlamasını tespit etti.


  2010
  - Mona Lisa’nın Şifresi: Ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci’nin yıllardır çözülmeye çalışılan en ünlü eseri Mona Lisa’nın şifresi gözlerinde çıktı.

  - Kendi elektriğini üret: Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yaptığı düzenlemeyle artık herkes şirket kurup lisans almadan küçük ölçekli su, güneş, rüzgar gibi enerji kaynaklarından elektrik üretilmesinin önü açıldı.


  2011
  - Rusya’da Ufo alarmı verildi.

  - Güneş Sistemine Yeni gezegen geliyor, ABD’de uzmanlar, NASA WISE Teleskopu ile Güneş sisteminin dış çeperinde Dünya’dan 5300 kat büyük yeni bir gezegen tespit etti.

  - Bilim adamları Galakside sayım yaptılar: Bilim adamlarının, içinde bulunduğumuz galaksideki gezegen sayısıyla ilgili ilk kez yaptığı tahminde astronomik bir sayı ortaya konularak, “Samanyolu galaksisinde en az 50 milyar gezegen bulunuyor” denildi.

  - Rus bilim adamları 274 metrelik dev göktaşının dünyaya çarpacağı tarihi açıkladı. 37 bin km. hızla çarpacak göktaşının milyonlarca insanı öldürebileceği tahmin ediliyor.

  - Türkiye uzaya açılıyor. Uzay araştırmaları konusunda açığı kapatmak için düğmeye basıldı. Türkiye Uzay Kurumu kuruluyor.

  alıntı
    2. Cevap: Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler

  forumdas supersın 100 aldım sayende
   


Yükleniyor...