Yahoo Messenger Hesap Açma

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yahoo Messenger, Yahoo! tarafından geliştirilen bir anlık mesajlaşma yazılımıdır. Pratikte Windows Live Messenger'dan hiçbir farkı olmayan Yahoo Messenger ile yine aynı şekilde arkadaşlarınızın e-mail adreslerini listenize ekleyerek onlarla konuşma yapabiliyorsunuz.

  Yahoo Messenger'ı kullanabilmeniz için ilk olarak yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Ancak öncelikle Yahoo Messenger'ı sisteminize kurmanız gerekiyor. Yahoo Messenger'ı sisteminize kurmak için Yahoo Messenger adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Not: İndirdiğiniz Yahoo Messenger'ın Türkçe sürümü halihazırda internette bulunmuyor. Ancak bir yama yardımıyla Yahoo Messenger'ı tamamen Türkçe desteğine kavuşturabilirsiniz.

  Yahoo Messenger'ı yükledikten sonra otomatik olarak açılacaktır. Yeni hesap açmak için Yahoo! ID ve Password kısımlarının altında göreceğiniz 'Get a new Yahoo ID...'ye tıklayın. Anlaşmayı okuyup onayladıktan sonra bir diğer sayfaya geçin. Karşınıza 'Personal Account Information' penceresi gelecektir. Bu pencerede adınızı, soyadınızı girdikten sonra Zip/Postal Code kısmına ise rastgele 5 haneli bir sayı girin ve Gender kısmında cinsiyetinizi belirleyerek 'Next' ile devam edin. Bu hanelerin doldurulması zorunlu olduğundan boş bırakılması durumunda bir sonraki adıma geçmeniz mümkün değil.

  Ancak seçtiğiniz kullanıcı adının daha önce kullanılıyor olma ihtimali söz konusudur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Yahoo! ID'niz için size Yahoo'nun önerdiği bazı isimler olacaktır ya da yine kendiniz yeni bir isim belirleyebilirsiniz. 'Create My Own'u seçerek kendi Yahoo ID'nizi oluşturabilirsiniz.

  Hemen altında ise Password ve Retype Password bölümlerini göreceksiniz. Password kısmına Yahoo Messenger hesabınızı açmanız için kullanacağınız şifreyi belirleyin. Retype Password'de ise belirlediğiniz bu şifreyi doğrulamak için tekrar aynı şifreyi girmeniz gerekiyor. 'Remember my ID and Password' kutucuğunu işaretlerseniz Yahoo Messenger'a her defasında şifre girmenize gerek kalmaz ve otomatik olarak giriş yapabilirsiniz.

  Not: Şifre belirlerken şifrenin 6 haneden uzun olmasına, şifrenin sayı, harf ve @ gibi sembolleri de içermesine özellikle dikkat edin. Bu güvenliğiniz için son derece önemlidir.

  Bir sonraki adıma geçtiğinizde 'Password Protection' penceresiyle karşılaşacaksınız. Şifrenizi unutmanız durumunda doğum tarihiniz ve sizin belirlediğiniz gizli sorunuz ve cevabınızla hesabınızı kurtarmanız mümkün olabilir.

  'Question we'll ask' kısmına örneğin 'What is your pet's name' yani 'Evcil hayvanınızın ismi nedir?' sorusunu seçin. 'Your answer' kısmına ise bu sorunuzun cevabını yazın. Ancak cevabınızı yazarken dikkatli olun, bu cevabı asla unutmamanız gerekiyor. 'Your birthday' kısmına doğum tarihini aa/gg/yy şeklinde girin ve 'Current Email Address' kısmına daha önceden kullandığınız bir e-mail adresini yazın.

  Next ile devam ettiğinizde 'Word Verification' penceresini göreceksiniz. Burada resimde ne görüyorsanız aynen girin ve Next ile devam edin.

  Not: Gizli soru ve cevabın birbiriyle alakasız olmasını öneriyoruz. Anlaşıldığı üzere pek çok hesap sahipleri hesaplarını gizli sorularına ve verdikleri basit cevaplardan ötürü kaybettikleri biliniyor. Çünkü kötü niyetli kişiler, 'şifremi unuttum' özelliğini kullanarak gizli sorunuzu görebilir ve bu soruya verdiğiniz kolay bir cevapla bu kişilerin hesabınızı ele geçirmesine neden olabilirsiniz. O nedenle gizli sorunuz ile cevabınız arasında göreceli bir bağ olmamasına özen göstermelisiniz.

  Artık bir Yahoo hesabınız var. Şimdi kayıt işlemi sırasında belirlediğiniz Yahoo! ID'nizi ve şifrenizi girin. Şifrenizi unutmanız durumunda bu pencerenin altında yer alan 'Forgot your password?'ü kullanabilirsiniz.

  Hesabınızın her messenger'ı açtığınızda otomatik olarak açılmasını istiyorsanız 'Sign in automatically' kutucuğunu işaretleyin. 'Remember my ID & password' kutucuğunu işaretlediğinizde her defasında kullanıcı adı ve şifresini girmenize gerek kalmaz ve 'Sign in'e tıklamanız yeterlidir. 'Sign in as invisible to everyone' ise Windows Live Messenger'dan da bildiğimiz 'Çevrimdışı görün'den bir farkı yoktur. Diğer bir deyişle bu kutucuğu işaretlediğinizde Yahoo Messenger'da hesabınızı açsanız bile listenizdeki kimse sizi göremez ve çevrimdışı görünürsünüz.

  Şimdi 'Sign in'e tıklayarak Yahoo Messenger hesabınızı açabilirsiniz.

    2. Cevap: Yahoo Messenger Hesap Açma

  tşkler
   


Similar Threads: Yahoo Messenger
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Yahoo Messenger'a Çevrimdışı Girenleri Tespit Etme 31 Ekim 2010
Teknik Yardım Yahoo Mail Tamamen Yenilendi! 13 Aralık 2012
Teknik Yardım Japonya Yahoo’dan Sürpriz Karar 8 Ocak 2011
Teknik Yardım Expedia – Yahoo Ortaklığı 8 Ocak 2011
Teknik Yardım Yahoo Adresinizi Türkçe Yapın 31 Ekim 2010