Yağlı Saçlar İçin Öneriler

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 11 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yağlı Saçlara Kolay Öneriler  Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

  Yağlı saçlara önerilecek doğal bir şampuan için: Gerekli malzemeler; birer fincan biberiye losyonu, gülsuyu ve dört yumurta. Yumurtalar çırpılıp masaj yapılarak saça yedirilir. 15 ila 30 dakika sonra saçlar biberiye losyonuna ilave edilen gülsuyu ile yıkanır.

  [​IMG]

  Yağlı Saçlar İçin Diğer öneriler


  İki adet yumurtanın sarısı çıkarılır, bir kaba konur ve bir adet limon suyu içine sıkılmak suretiyle birbirine karıştırılır. Beş bardak su ve yeterince ısırgan otu yaprağı ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülür.Bütün malzemeler bu suyun içine konur ve tekrar karıştırılır ve saçlar yıkanmak suretiyle uygulanır.

  Birer tutam kantaron yaprağı ve ısırgan otu bir kaba konularak üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Ilık olduktan sonra saçlar yıkanmak suretiyle uygulanır.

  4 yumurtayı çırpıp, bununla başınıza hafifçe masaj yapın. 15 dakika bekleyin. Sonra su ile yıkayın. Saçınızı bir bardak konyak ve bir bardak gül suyu karışımı ile durulayın.

  Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünü elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavuştuğunu göreceksiniz.

  Bir diğer öneri ise Limon durulaması yağlı saçlar için 1 limonun ince rendelenmiş kabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litre ılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8 bölümü eklenir ve durulama yapılır.