Yağlı ciltleri nemlendirme

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 3 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yağlı ciltlerin bakımı
  Yağlı ciltleri nemlendirme

  [​IMG]

  Alın, çene, burun bölgesinde parlama, makyajlı ciltte aşırı yağlanma gibi belirtiler varsa yağlı cilde sahipsiniz demektir. Siyah nokta, akne, sivilce gibi cilt problemleri çoğunlukla yağlı ciltlerde görülür. Bu nedenle yağlı cilde sahip kişiler nemlendirici krem kullanmayı tercih etmezler.
  Oysa ki cildinizin gençliğini ve sağlığını korumak için yağlı cilt tipine uygun kremler kullanmak, bakım maskeleri uygulamak gerekir.

  Yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş yağ dengeleyici nemlendirici kremler; cildin PH dengesini düzenler, cildin yapısına zarar vermeden derinlemesine nemlendirilmesini sağlarlar. Yağlı cilt nemlendirmesi için krem seçerken mutlaka yağ oranı düşük ya da yağ kontrollü ürünleri tercih etmelisiniz. Bu tür kremlerin içinde sivilce ve aknelerin iyileşmesine yardımcı olan kil, pudra, polimer gibi maddeler bulunur. Cildi kurutmadan fazla yağını emerek, sağlıklı görünmesini sağlarlar.

  Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

  Cildinizi temizleme jeli ya da köpüğüyle yıkayıp iyice durulayın. Makyaj ve temizleme ürünü kalıntılarını arındırmak için pamuğun üzerine bir miktar tonik dökerek yüz ve boyun bölgenizi silin. Toniğin ardından yağlı ciltlere özel nemlendirme kremini masaj yaparak yuvarlak hareketlerle sürün.

  Nemlendirici krem aynı zamanda kalıcı ve pürüzsüz görünümlü makyaj için uygun bir zemin hazırlar. Makyaj yapmaya başlamak için nemlendirici kremin cilt tarafından tamamen emilmesini beklemelisiniz.

  Banyo yaptıktan, sıcak-soğuk hava değişimi yaşadıktan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Boyun ve dekolte bölgenize nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

  Yağlı ve hassas bir cilde sahipseniz; güneşe çıkmadan önce mutlaka içeriğinde koruyucu maddeler olan nemlendirici krem sürün.
  Alıntı