Yağlı Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 13 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yağlı ciltler yaş alma sonucu oluşan kırışıklıkları geciktirme gibi bir avantaj sunsa da sivilce ve siyah nokta oluşumuna daha elverişli bir ortam sunmaktadır. Yağlı cilt sahibi olanların diğer bir şikâyeti de yüzlerinin gereğinden fazla parlamasıdır. Aşağıdaki adımları günlük olarak uygulayarak yağlı cildinizi kontrol altına alabilirsiniz.

  Temizlik: Yağlı ciltler günde en az iki defa yıkanmalı ve temizlenmelidir. Bunun için en uygun zamanlar uyku sırasında cilt üzerinde oluşan yağı temizlemek için uyandığınızda ve gün içinde dış koşulların cildinizde yarattığı kirlenmeyi temizlemek için yatmadan öncedir. Yüzünüzü gereğinden fazla yıkamak yağ üretimini artıracağı için bunu günde 2 defa ile sınırlandırabilirsiniz. Bu temizlik işlemi sırasında cildinizi matlaştırıcı özelliği bulunan cilt ürünleri ile temizleyebilirsiniz.

  Ölü Hücrelerden Kurtulmak: Özellikle yağlı bir ciltte oluşan sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için gerekli olan ölü hücre temizliğini bir güzellik merkezine gidip peeling yaptırmaya gerek kalmadan da günlük olarak yapacağınız uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için size basit bir reçete verelim. Yulaf ezmesini havada biraz dövüp bir miktar yüz kremi ile karıştırarak dairesel hareketlerle hafifçe yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 kez yaparak ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz.

  Nemlendirici: Günlük cilt bakımının en önemli noktalarından biri de cildinizi düzenli olarak nemlendirmektir. Yağlı bir cildiniz varsa yağ içermeyen nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

  Yüz Maskeleri: Cildin yağ üretimini dengelemek, ölü deriyi temizlemek ve doğal bir parlaklık kazandırmak için evde kolayca uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel cilt maskeleri sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Yağlı ciltler için en çok kullanılan cilt maskesi bir çorba kaşığı yoğurt, limon ve balı karıştırarak yapabileceğiniz maskedir. Bu maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika sonra bol suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir gün yapabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014
 2. teşekkürler yağlı ciltlerin sivilce derdi de çok oluyor eğer üzerine düşülmezse
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eyl 2014