Yağ lekesi nasıl çıkar?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Yağ lekesi nasıl çıkartılır?  Yağ lekesi özellikle kıyafetlerde olduğu zaman oldukça sıkıntılı bir durumdur.Yağ lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtını aşağıdaki kısa yazımzıda bulabilirsiniz bayanlar.Özellikle giysilerimize sıçrayan yağ lekeleri nasıl çıkar hep birlikte öğreniyoruz.

  Yağ lekesini çıkarmanın çeşitli yolları vardır. Bu yöntemlerin etkinliği, büyük ölçüde kullanılan malzemelere bağlıdır. Bazı malzemeler lekeleri emerken, bazıları onları iter. Yağ, suyu iter. Bu nedenle yağ lekesi bulaşan kumaş, suyla ve deterjanla yıkanarak lekeden arındırılamaz.

  Yağ lekesini çıkartmak için öncelikle yapılmaıs gereken şey;

  Koku ve boya içermeyen bulaşık deterjanları açık renkli giysilerde yağ lekesi çıkarmak için idealdir. Koyu renkli ürünler için bulaşık deterjanı kullanmak kumaşın renklerini soldurabileceğinden dolayı risklidir.

  Açık Renkli Giysiden Yağ Lekesi Çıkarma

  Açık renkli ve yıkanabilir ürünleri yukarıda özellikleri açıklanan ve kaliteli bir bulaşık deterjanıyla fazla bastırmadan ovun.Sonra giysiyi, yaklaşık 15 dakika kadar o şekilde bırakın.
  Daha sonra, kumaşı etiket talimatında belirtildiği gibi yıkayın.

  Giysiyi kurutucuya atmak yerine, havayla kendi kendine kurumaya bırakın. Eğer lekenin bir kısmı kalırsa işlemi tekrarlayın.

  yaglekesi-nasil-cikar-.jpeg