Yaban Mersini Çayı Neye İyi Gelir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Dark tarafından 6 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


  1. Yaban Mersini Çayı Neye İyi Gelir?

    Yaban Mersininin meyvesi kadar çayı da birçok hastalığın tedavisinde etkilidir. Yaban Mersininin içeriğinden bulunan antosiyanosit maddesi vücuda antioksidan etkisi vererek vücudun hastalıklara karşı direncini sağlar. Yaban Mersini Çayı neye iyi gelirdiye sorduğumuzda birçok şaşırtıcı cevaba rastlarız. Özellikle göz hastalıklarında oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Yaşlılarda ortaya çıkan Katarakt hastalığının tedavisinde iyileştirici rol oynar.

    Bununla birlikte sindirim sistemini düzenleyerek bireylere daha sağlıklı bir sindirim faaliyeti kazandırır. İshali kesici etkisi bulunur. Bağırsak iltihaplarına karşı kullanıldığında iltihapları yok eder. Yaban Mersini Çayı neye iyi gelir konusunu ele aldığımızda görüyoruz ki yaban mersini kan dolaşımını da düzenleyici bir fonksiyona sahiptir.

    Ayrıca Yaban Mersini Çayı tüketmek tansiyonu dengeler. Özellikle yüksek tansiyona sahip kişilerin Yaban Mersini Çayı tüketmesi tansiyonlarının düşmesi açısından oldukça yararlı olacaktır. Yaban Mersini Çayı neye iyi gelir sorusunun bir başka cevabı ise kalp hastalıklarına karşı koruyucu bir kalkan gibi rol oynamasıdır. Elbette Yaban Mersininin faydaları bunlarla sınırlı değildir. C vitamini yönünden zengin olan Yaban Mersini kış aylarında tüketilmesi gribal enfeksiyonlardan korunmada birebirdir.