Wuffle Hamuru Nasıl Yapılır İşte Tarifi?

'Damak Keyfi' forumunda Nalan tarafından 26 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Konu komşu vede eş dost tadına doyamadıklarını anlatınca denemekten zarar gelmez dedim ve Konya'nın ünlü mekanlarından birinde wuffle yemeye karar verdim.

  Belçikanın ünlü hamur tatlısı wuffle gerçekten değişik ve hoş bir lezzetmiş. Güzel bir wuffle yemek için hep dışarıya gitmeye gerek yok kendiniz evdede misafirlerinize ve ailenize wuffle hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı?

  Wuffle Hamurunun Tarifi

  2 tane yumurta
  1 Yemek kaşığı şeker
  1/4 Su bardağı kadar tuzsuz yağ
  2 bardağa yakın un
  1,5 Su bardağı süt
  1 paket kabartma tozu
  1 paket vanilya


  Wuffle Hamuru Nasıl Hazırlanır?
  Malzemelerimiz hazırsa hemen wuffle hamurumuzu yapmaya başlayalım. İlk olarak derin bir kasenin içinde unu, kabartma tozu, şeker ve vanilyayı çırpma teli ile kısa bir süre karıştırın. Kabartma tozu, vanilya ve unun iyice karıştığından emin olduktan sonra bu karışımın içine sütü ekleyin.
  [​IMG]
  Wuffle hamurumuzu hazırlarken mikser kullanmamaya özen gösterin sadece çırpma teli yeterli olacaktır. Sütü ekledikten sonra yaklaşık olarak 1,5 dakika karıştırın. Hemen arkasından sırasıyla yumurta ve yağıda ekleyin.

  Hamurumuzun malzemeleri tamamdır. Şimdi hamurumuzun kıvamından bahsedelim... Hamurumuz ne çok katı, nede su gibi akışkan olacak. Kulak memesi kıvamı dediğimiz kıvamdan daha sulu bir karışım olmalı.
  [​IMG]
  Kepçe yardımı ile hazırlanan hamurumuzu wuffle makinesine döküp yaklaşık olarak 4-5 dakika pişiriyoruz. Lütfen burada makinemizin çok sıcak yada soğuk olmamasına dikkat edin.

  [​IMG]