Windows'a Para Ödemeyin

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 11 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Satın aldığımız bilgisayarlarda bildiğiniz gibi Windows işletim sistemi istemesekte bilgisayarla birlikte verilir.Bu durumda istemesekte ortalama 1000 TL ödediğiniz bir bilgisayarın 200 tl si windows a gidiyor demektir.Aslında windows u pc nizde istememe ve parasının iadesini isteme hakkına sahipsiniz.Ancak kabul edilmeyebilir bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdadır.


  Windows İadesi İçin İzlenecek Yol[/C) Öncelikle satıcı firmaya, satın almak istediğiniz bilgisayar ile birlikte Windows işletim sistemini almak istemediğinizi bildirin ve bu konuda alınmış örnek bir mahkeme kararının olduğunu belirtin.

  2) Satıcı firma yanaşmazsa, bilgisayarı olduğu gibi satın alın.

  3) Bilgisayarı açtığınızda kurulum adımlarını gerçekleştirmeyin ve son kullanıcı sözleşmesini onaylamayın.

  4) Satın alındıktan sonra 1 hafta içinde ya da garanti belgesi veya fatura üzerinde yazan süre içerisinde, en yakın PTT şubesine giderek, Windows işletim sistemine ait ne varsa (CD, etiket, broşür, kutu) iade taahhütlü olarak satıcı firmaya gönderin ve işletim sisteminin ücretinin vereceğiniz hesap numarasına yatırılmasını isteyin.

  5) Satıcı yine olumsuz karşılarsa, en yakın Tüketici Sorunları Hakem Heyetine iadeli taahütlü postanın fotokopisi ve sitemizde bulabileceğiniz 1. Ankara Tüketici Mahkemesine ait örnek karar ile başvuruda bulunun ve çıkacak kararı alıp, ilgili firmaya iletin. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.

  6) Satıcı yine olumsuz karşılarsa, icra memurlarıyla işletim sisteminin ücretini faiziyle birlikte tahsil edebilirsiniz.
   


Similar Threads: Windows'a Para
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Türkiye'nin kuzey ve güney paralelleri arasındaki uzaklık ne kadardır 9 Kasım 2014
Bunları biliyormusunuz Maket Paraşüt Malzemeleri Nelerdir 8 Haziran 2013
Bunları biliyormusunuz Kolay Maket Paraşüt Yapımı 7 Haziran 2013
Bunları biliyormusunuz Maket Paraşüt Yapımı Resimli Anlatım 4 Haziran 2013
Bunları biliyormusunuz Maket Paraşüt Nasıl Yapılır 2 Haziran 2013