Windows Xp Başlat / Start Yazısını Değiştirme

'Teknoloji' forumunda Yasemin tarafından 31 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Windows Xp Başlat / Start Yazısı Nasıl Değişir  Bilgisayarınızda Başlat/Start Yazısını isterseniz değiştirebilir Xp'nizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

  Yapmanız gereken şey İlk önce Reshack adlı programını indirmeniz gerekiyor bu programı indirdikten sonra yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.Programı Buradan indirebilirsiniz.

  İndirdiğiniz programı açın ve Menüden File > Open ' e girin.Daha sonra Pencereden C:/Windows klasöründe bulunan explorer.exe dosyasını açın sol menüden String Table > 37 dosyasını açıp içindeki dosyayı seçin..

  Açılan pencereden Başlat yazısını değiştirin çok uzun olmamasına dikkat edin.Yazınızı yazdıktan sonra Compile Script butonuna tıklayın.Bir sonraki adım ise menüden File > Save as bölümüne girip Dosya adına explorervixp.exe yazıp kaydedin.Kaydettikten sonra Başlat > Çalıştır > Regedit yazıp girin.Açılan Sol pencereden sırasıyla :

  HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Winlogon klasörünü seçip sağ pencereden Shell dosyasını açıp Değer Verisi bölümüne explorervixp.exe yazıp kaydedin.İşte hepsi bu kadar. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda göreceksinizki Başlat yazısı değişmiş olacak.
   
Yükleniyor...