Windows 8'e gelen yenilikler

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Windows 8 ile gelen yenilikler
  Metro arayüzünün, ribbon araç çubuğunun Windows 8'de yer alacağına kesin gözle bakılıyor. Ancak Windows 8'in beta sürümünde bazı küçük değişiklikler de bizi bekliyor olacak. İşte bunlardan bazıları.

  Kopyalama sırasında aynı dosyalarla karşılaşıldığında atlama seçeneği: Dosya çakışmalarını gösteren iletişim kutusunun alt tarafında gösterilecek bir işaret kutusu, aynı tarih ve boyuta sahip dosyaları atlamaya izin verecek.

  Kabloyu taktığınızda veri aktarımı hızlanacak: Kablosuz bağlantı üzerinden bir dosya kopyalarken ethernet kablosunu bağlayarak aktarımı hızlandırabileceksiniz.

  Windows Gezgini artık JPEG EXIF döndürme etiketine bakıyor: Bir fotoğrafı Windows Gezgininde elle döndürme ihtiyacı duymayacaksınız. Yani JPEG'leri kayıpsız olarak döndürebileceksiniz.

  Ribbon varsayılan olarak küçük durumda: Microsoft'un testlerinde sıradan kullanıcıların temel görevleri Ribbon küçükken de yapabildiği ortaya çıktı. Tecrübeli kullanıcılar ise Ribbon'u kolaylıkla büyütebiliyorlar.

  Sık erişilen klasörleri başlangıç ekranına sabitleme: Windows Gezginindeki "Kolay erişim" menüsü sayesinde önemli belgeleriniz 0ve uygulamalarınız için kısayollar oluşturabilirsiniz.

  Windows gezgini ayarlarını Skydrive ile eşitleme: Skydrive, Windows Gezgini özelleştirmelerini ve fare ayarlarını eşitleme işlevi sunacak.


  Hürriyet
   


Similar Threads: Windows gelen
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri windows 10 kurulumu nasıl yapılır sıfır kurulum 27 Kasım 2015
Teknoloji Haberleri Windows 8’de çöp kutusu nerde 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır? 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Windows 8’de Parolasız Otomatik Oturum Açma 16 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri Windows 8 wireless sorunu çözümü 16 Mayıs 2016