Windows 8 wireless sorunu çözümü

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Windows 8 wireless sorunu çözümü
  [​IMG]

  Windows 8’e geçtikten sonra yaşadığınız wireless sorununu çözmek için yapmanız gerekenleri yazımızda sırasıyla ele alacağız. Böylesi bir durumda aygıt yöneticisine bakıp bir sorun var mı yok mu kontrol etmekte her zaman fayda vardır. Eğer ekran kartı driverlarınızı güncelleştirmediyseniz önce onların güncel olup olmadığını kontrol edin.

  Bunun için aygıt yöneticisine girin ve görüntü bağdaştırıcılarına tıklayın.

  [​IMG]

  İkisini de ayrı ayrı güncelleştirmeniz gerekebilir. Peki güncellemeyi nasıl yapacaksınız. İsterseniz NVIDIA GeForce yazan kısma iki kere tıklayın küçük pencerenin açılmasını sağlayın ordan otomatik güncelleme yapın. İsterseniz ekran kartınızı kendiniz google’da arayıp bulun ve kendiniz manuel olarak güncelleyin.

  [​IMG]

  Otomatik yapmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basit. Çift tıklayıp açtığınız küçük pencerede Sürücü yazan sekmeye tıklayın ve Yukardaki resimde gördüğünüz gibi sürücü güncelleştir yazısına tıklayın ve güncelleştirmelerin son durumunu öğrenin eğer ihtiyaç varsa sürücü güncelle diyerek ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin.

  Evet ekran kartımızın kontrolleri tamamsa şimdi kullandığımız modemimizin yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edelim. Bunun için modeminizin altında yazan tam modelini internette aratın ve kendi sitesinden driver’ını indirin ve onu da yine manuel olarak güncelleyin.

  Eğer bütün bu yaptıklarınıza rağmen hale internet bağlantınızda kopmalar yaşıyorsanız. Bu kez

  Denetim Masasına gidin.

  Ağ ve Internet>>>>Ağ Bağlantıları yolunu izleyin.
  Kablosuz ağ bağlantınızı seçin iki kere tıklayın.
  Açılan pencereden Özellikleri seçin.
  Daha sonra Yapılandır’ı seçin
  Güç Yönetimi altında Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.
  Tamam tıklayarak kapatın
  Bilgisayarı yeniden başlatın.