Windows 8 Nasıl Format Atılır Resimli Anlatım

'Teknik Yardım' forumunda Elfida tarafından 26 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Windows 8 Format Atma Resimli Anlatım


  Windows 8 büyük sürprizlerle girdi hayatımıza. Yeni bir görünüm ile kullanıcıya sunulan windows 8'e format atmayı sizler için resimli olarak hazırladık.

  Eğer windows 8 işletim sistemi kurulu olan bilgisayarınıza format atmak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

  Windows 8 Nasıl Format Atılır Resimli Anlatım

  [​IMG]

  Windows 8 kurulum cd sini taktıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda dil, bölge ve klavye giriş yöntemini seçtikten sonra next diyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz

  [​IMG]

  Karşımızda windows 7'de olduğu gibi Şimdi Yükle butonu çıkacak. Bu butona tıklayın kurulum başlıyor mesajını alacaksınız.


  [​IMG]

  Windows 7 de olduğu gibi karşınıza ürün lisans anahtarını soran pencere gelir. Ürün anahtarını doğru bir şekilde yazdıktan sonra Windows 8'in kurulumuna devam etmek için next butonuna tıklayın.

  [​IMG]

  Şimdi yukardaki resimde olduğu gibi karşınıza hizmet sözleşmesi gelecek. Sözleşmeyi kabul edin ve Next butonuna tekrar basın


  [​IMG]

  Buraya kadar herşey normal ise işleme devam edelim. Karşımıza gelen bu yeni ekranda size ne tür bir yükleme yapmak istediğiniz soruluyor. Yeni bir kurulum mu yoksa yükseltme mi?


  [​IMG]

  Burda yapmamız gereken upgrade seçeneğini seçip NEXT butonuna tıklamak.

  [​IMG]

  Karşımıza hard diskimiz çıktı. Benim hard disc kapasitem 20 GB. Sizde kendi bilgisayarınızın HD si çıkacaktır. Windows 8'i kurmak için ekranda görünen driver yazısına tıklamak ve eğer hard diski bölümlendirmeyecekseniz NEXT butonuna basmak.

  [​IMG]

  Şimdi aynen Windows 7'de olduğu gibi yükleme işlemi ve sırası bize yavaş yavaş gösterilecek. Yapmanız gereken arkanıza yaslanıp yükleme işleminin bitmesini beklemek.
    2. Cevap: Windows 8 Nasıl Format Atılır Resimli Anlatım

  [​IMG]

  Bilgisayarımız işlemler bittikten sonra yeniden başlatılacak. Şimdiye kadar yaptıklarımız hemen hemen windows 7 ile aynı işlemler oldu. Şimdi karşımıza gelen ekranda ise arkaplan rengini seçecek ve bilgisayarımıza bir isim vereceğiz.

  [​IMG]

  Kurulumu çabuk bitirmek ve windows 8 ile biran önce tanışmak için express setting yani hızla ayarları seçiyoruz. Detaylı ayarları Kişiselleştir menüsünden yapabiliriz ilerde.

  [​IMG]

  Karşımıza yeni bir ekran geldi.. Burda mevcut bir microsoft hesabınız varsa boş beyaz kısma yazın. Eğer yeni bir hesap almak istiyorsanız onada çözüm bulmuş yani ister yeni bir mail hesabı alın, ister mevcut hesaplarınızdan birini kullanın.

  [​IMG]

  Mevcut hesabımızın şifresini girerek işleme devam edelim.

  [​IMG]

  sırada güvenlik doğrulaması var. Gizli sorunuzu seçin, cevabınızı verin, alternatif bir mail adresi verin ve NEXT butonunu tıklayın.

  Şimdi windows 8'imiz hazırlanıyor sabırla bekleyelim....

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  İşte sonuç windows 8 hazır ve bizim onunla ilgilenmemizi bekliyor. Bundan sonrasını yavaş yavaş inceleyerek, kurcalayıp tamamlayabilirsiniz.

  [​IMG]

  İyi eğlenceler...