Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

  Büyük beklentilerle karşıladığımız Windows 8 bazılarını mutlu ederken bazılarında hayal kırıklığı yaşattı. Henüz Win 7’de ki alışkanlıklarından vazgeçemeyenler ve Win8’e tamamen hakim olamayanlar için Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır? resimli olarak anlatalım istedik.

  Windows 8’i güvenli modda başlatmak için yapmanız gerekenler

  1- Mouse ile ekranın sağ üst noktasına gelin ve açılan pencerede arama butonuna tıklayıp “GELİŞMİŞ” yazın. Arama sonuçlarında üç farklı seçenek çıkacak siz ortada ki Ayarlar seçeneğine tıklayın.

  [​IMG]>>>[​IMG]

  2- Ayarlar başlığına tıklayınca açılan pencerede Gelişmiş Başlangıç seçeneklerini göreceksiniz. Gelişmiş Başlangıç Seçeneklerine tıklayın.

  [​IMG]

  3- Gelişmiş başlangıç seçeneğinin en altında ŞİMDİ YENİDEN BAŞLAT yazısını göreceksiniz. En alttaki seçenek… Basın karşınıza mavi ekranın gelmesini bekleyin.

  [​IMG]

  4- Bir seçenek belirleyin ekranıyla karşı karşıyasınız. Bu ekrandan Sorun Gider seçeneğini ve ardından “Gelişmiş Seçenekler” ve “Başlangıç Ayarları” seçilir.

  [​IMG]

  5- Açılan başlangıç ayarları pencesinden windows 8 güvenli mod açma işlemi için klavyenizden F4 tuşu ile “Güvenli Modu etkinleştir” seçeneğini seçmemiz gerekmektedir. Şimdi yeniden başlatma işleminden hemen sonra bilgisayarınız güvenli moda geçiş yapmış olacak.

  [​IMG]