windows 8. 1 nasıl kurulur resimli?

'Teknik Yardım' forumunda HazaN tarafından 12 Nisan 2014 tarihinde açılan konu


 1. Windows 8.1 kurulumu yapacaklara yol gösterici resimli kurulum anlatımını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Takıldığınız yer olursa bu başlık altında sorabilirsiniz.

  Windows 8 kurulu bir bilgisayara 8.1 güncellemesi yapmak oldukça kolaydır. Hiçbir dosyanın kaybolmaz, silinmez hepsi aynı kalır. Ama siz yinede yaşanacak herhangi bir teknik soruna karşı hazırlıklı olun ve önemli dosyalarınızı yedekleyin.

  Bilgisayarınızda ilk yapmanız gereken önemli güncelleme var mı yok mu onu kontrol etmek. Eğer yeni güncellemeler var ise önce onları güncelleyin ve sonra Windows mağazasından ücretsiz güncellemeyi indirin.

  win8.1_kurulum-1.jpg

  Mağazaya girince Windows 8.1 güncellemesine dokunun ve İndir'e tıklayın.

  İndirme işlemi biraz uzun sürebilir bu sizin internet bağlantınızın hızıyla da alakalı olabilir. Windows 8.1 indirilirken siz bilgisayarınızda rutin işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

  İndirme işlemi bittiği an ekranda bir aşağıdaki gibi bir yazı çıkacak.
  win8.1_kurulum-2.png

  İndirme işleminin bittiğini ve hazırsanız yükseltme işleminin başlayacağını haber veren bu yazıya eğer hazırsanız Şimdi Yeniden Başlat diyerek cevap verin.

  Sizin yapmanız gereken bu kadar şimdi herşeyi bilgisayarınız kendi kendine halledecek. Siz arkanıza yaslanıp tv izlemeye başlayabilirsiniz.

  İşlem başladıktan sonra ayarlar ekranı açılacak size ne yapmak istediğinizi soracak. Hızlı ayarları kullan derseniz işiniz daha kolay olacaktır. Sonrasında kurulum bittikten sonra siz istediğiniz ayarı değiştirebilirsiniz. O yüzden hızlı Ayarları kullan butonuna rahatlıkla tıklayabilirsiniz.
  win8.1_kurulum-3.png

  Şimdi sizden oturum açmanız istenecek. Microsoft hesabınızla oturum açabilirsiniz.

  win8.1_kurulum-4.png

  Bu hesaba yönelik olarak ayarladığınız alternatif e-posta adresine veya telefon numarasına bir güvenlik kodu gönderilir ve hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamanız için bu kodu girmeniz gerekir.

  Bir bilgisayarda ilk kez Windows 8.1 kurulumu yapıyorsanız yeni OneDrive seçeneklerini görürsünüz.
  win8.1_kurulum-5.png

  İşlem bu kadar artık Windows 8.1 ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.