Windows 7 İpuçları (3)

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 2 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. Birden çok çalıştırma

  Eğer görev çubuğunda yer alan bir yazılımın birden çok kopyasını çalıştırmak istiyorsanız "Shift" tuşuna basarak tıklamanız yeterli.

  Adres çubuğundan hızlı erişim

  İstediğiniz klasöre daha çabuk erişmek için adres çubuğundan faydalanabilirsiniz. İsterseniz doğrudan bir dizin adresi ya da Windows'a özgü klasör adı girerek o klasöre erişebilirsiniz.

  Gözükmeyen kart okuyucu

  Eğer sistem takılı olan bir kart okuyucunuz var ve bu okuyucuya ait bir ton sürücü simgesini "Bilgisayar"da görmek istemiyorsanız Başlat menüsüne "klasör seçenekleri" yazdıktan sonra ilk seçeneğe tıklayın. Açılan pencereden "Klasör" sekmesine geçin ve buradaki "Bilgisayar klasöründeki boş sürücüleri gizle" seçeneğini devreye sokun.

  Bilgisayar'a istediğiniz kısayolu yerleştirin

  Sandığınızdan çok daha kolay olan bu işlem için "C:\Users\[Kullanıcı adınız]\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Network Shortcuts" dizinine girip istediğiniz kısayolu yerleştirmeniz yeterli.

  Kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayın

  Sadece bilgisayarınızda değil, internette de kişisel bilgileriniz sizden habersiz toplanabilir.

  In-Private filtreleme sayesinde web sitelerinin hakkınızdaki bilgileri belirli bir merkezde toplamasının önüne geçebilirsiniz.

  Başlat'tan web'e giden yol

  Başlat menüsünden bir web sitesine girmek için tek yapmanız gereken sitenin adresini arama kutucuğuna yazmak ve bir "Enter".


  Girdiğiniz web sayfası 5 punto mu kullanıyor? Sorun değil. Ctrl tuşuna basılı tutun ve fare tekerleğini hareket ettirin.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 2. Bu ip uçları bayağı iyiymiş sağol
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014