Windows 7 ile Daha Keyifli Bilgisayar Kullanımı

'Teknoloji' forumunda cCasT tarafından 5 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  HP yeni kişisel bilgisayarlar ve hizmetlerle tüketiciler ve işletmeler için Windows 7 deneyimini zenginleştiriyor.

  HP, Windows 7'nin tüketici ve kurumsal bilgisayar portföyü içinde yer alacağını duyurdu. Buna ek olarak HP müşterilerin yeni işletim sistemine geçişlerinde yardımcı olmak üzere gelişmiş araçlar ve hizmetler de sunacak.
  HP ödüllü dokunmatik teknolojisini ve en iyi uygulamalarını Microsoft ile paylaşarak Windows 7 içinde dokunmatik teknolojisinin geliştirilmesine yol gösteriyor. İki şirket arasındaki sıkı işbirliği müşterilere endüstrinin en gelişmiş dokunmatik bilgisayar deneyimlerinden birini sunuyor.

  Windows 7 Professional sürümünün yeni HP kurumsal masaüstü bilgisayarlarla birleşmesi, her ölçekten işletme için önceki sürümlerle karşılaştırıldığında yarısı kadar enerji tüketirken, üç kat daha hızlı çalışma anlamına geliyor. Kurumsal dizüstü bilgisayarlar yüzde 41'e yakın bir oranda daha hızlı başlatılıyor ve yüzde 30 daha hızlı kapanıyor.

  HP ve Microsoft müşterilere "7'nin 7 Günü" adında bir program sunmak üzere birlikte çalışıyorlar. Bu program seçilmiş HP tüketici ve kurumsal kişisel bilgisayarlarında 22 Ekim - 29 Ekim tarihleri arasında özel bir indirim sunuyor.

  HP yazıcılara ve aksesuarlarına bağlantı da Windows 7'deki otomatik arama ve kurulum teknolojisi sayesinde basitleşiyor. Müşteriler daha kolay bir şekilde işlerini halledebiliyorlar. Örneğin HP Support Assistant3, Windows 7 kurulu kişisel bilgisayarlarda gelen basit bir yazılım uygulamasıdır. Bu uygulama, kişisel bilgisayarların sistem başlangıcından itibaren sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sağlıyor. HP Total Care hizmetlerinin ve desteğinin bir parçası olan yazılım kişisel bilgisayar performansını izleyip devamını sağlıyor ve otomatik güncellemeler ve ayarlar, yerinde tanılama ve yardımla sorunları çözüyor.

  Windows 7'deki yeni 'Device Stage' teknolojisi bir kişisel bilgisayara bağlı uyumlu cihazlarla etkileşimi yönetiyor. 'Device Stage' üzerinden müşteriler bir yazıcının durumunu görebiliyor ve sarf malzemelerini online sipariş vermek ve HP Total Care hizmetlerine ve HP'nin online fotoğraf paylaşım sitesi olan Snapfish'e erişmek dahil birçok görevi tek bir pencereden gerçekleştirebiliyorlar.

  Sürekli olarak birçok farklı yazıcıdan baskı alan müşteriler için Windows 7, konumları değiştiğinde yazıcıların da otomatik olarak değişmesini sağlıyor. Windows 7 en son hangi ağın ve yazıcının kullanıldığını hatırlıyor ve buna eşleşme sağlamak üzere otomatik olarak varsayılan yazıcıya geçiş yapıyor.