Windows 7 Değişiyor!

'Teknoloji' forumunda Scully tarafından 15 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Windows 7'de görev çubuğu artık daha işlevsel.

  [​IMG]
  MS, Win 7 için Beta'dan bu yana 36 değişiklik yaptığını duyurmuştu. Şimdi bu rakam 63'e ulaştı...

  Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 7'nin mükemmel olmasını istiyor. Bu yüzden büyük oranda tamamlanmış olmasına rağmen, hala Windows 7'ye eklenecek özelliklere açık. Hatta beta test sürecinde kullanıcılardan gelen önerileri değerlendiren Microsoft, bunlardan bir kısmını hayata geçirmeye karar verdi. Daha önce de bazı değişiklikler yapılan Windows 7, son duyurulan değişiklikler de tamamlanınca yeni bir beta sürümü hazırlanmadan RC olarak yayınlanacak.

  Yeni duyurulan değişiklikler arasında donanım desteği ve desteklenmeyen donanımların sistem tarafından nasıl ele alınacağı üzerine yapılanlar öne çıkıyor. Ayrıca sabit disk üzerinde sistem geri yüklemesi için ayrılan alanın küçültülmesi ve görev çubuğunun daha işlevsel hale gelmesini sağlayacak değişikler de dikkat çekiyor. Ayrıca Windows'un açılış ve kapanışında çalınacak olan ses dosyalarının uzunluğu da 400 milisaniye kısaltılmış.

  Her ne kadar Microsoft kesin bir açıklama yapmamış ola da, Windows 7'nin RC sürümünün önümüzdeki ay içerisinde piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Fakat yayınlanan beta sürümünden sonra yapılan değişikliklerin bir kez daha yaygın olarak test edilmeyecek olması bazı Microsoft mühendislerini düşündürüyor. Toplamda yapılan 63 ayrı değişiklik beta'dan doğruca RC sürümüne geçecek olan Windows 7'nin ne kadar sağlıklı olabileceği konusunda endişelere yol açıyor.
  Konuyla ilgili Microsoft Blog girdisini buradan inceleyebilirsiniz.(İngilizce)