windows 10 kurulumu nasıl yapılır sıfır kurulum

'Teknoloji Haberleri' forumunda Habibe tarafından 27 Kasım 2015 tarihinde açılan konu


 1. windows 10 kurulumu nasıl yapılır sıfır kurulum


  [​IMG]
  windows 10 kurulumu nasıl yapılır resimli anlatım

  Eğer Lisanslı bir Windows kullanıcısı iseniz rezerve ederek size gelen bir bildirim neticesinde yükseltme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.Ancak Bu bildirimin ne zaman geleceği belli olmadığından,size hızlı bir şekilde microsoft’un sayfasından indirerek kurulumun nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz.Özellikle belirtmek istiyoruz bu sıfırdan bir kurulumdur bu kurulum neticesinde bilgisayarınızda tüm verilerinizin silineceği anlamına gelir.

  Öncelikle Google’a giriyoruz arama bölümüne windows 10 indir yazıyoruz. Microsft’un kendi sayfası ilk sırada gelecektir. Windows sayfasında aşağı doğru inerek 2 adet indirme bağlantısı göreceksiniz

  Aracı şimdi indir 32 bit

  Aracı şimdi indir 64 bit

  [​IMG]

  Size uygun olan sürümü indiriyorsunuz. Dosyamız indikten sonra kurulum aracını tıklayıp kuruluma başlıyorsunuz. Kurulum aracı başlangıçta biaz geç açılabiliyor sabırlı olmanız gerekiyor.

  Aşağıdaki resimde olduğu gibi 2. Seçeni işaretleyip ileri diyoruz.

  [​IMG]

  Bir sonraki seçenekte bilgisayarınız dil ve sürüm bilgileri istenecek resimde olduğu gibi işaretletip ileri diyoruz.

  [​IMG]

  Bunda sonraki seçenekte İSO seçeneğini tıklayıp ileri diyoruz.

  [​IMG]

  İndireceğiniz İSO dosyasına isim vererek bilgisayarınıza kaydedin

  [​IMG]

  İndirme işlemi başlamış bulunuyor.Bilgisayarınız ve internetinizin hız durumuna göre indirme süresi değişkenlik gösterebilir.

  İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Ekrandaki son butonuna tıklayıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

  İndirdiğiniz dosyayı Cd veya USB belleğe yükleyerek de kurulum işlemini yapabilirsiniz.Kurulum Dosyasına tıkladığınızda bilgisayarınız sizden 34 bit veya 64 bit seçeneklerinden birini seçmenizi isteyecek siz bilgisayarınızın özelliğine göre bu 2 seçenekten birini seçebilirsiniz.Eğer Ram belleğiniz 4GB fazlaysa tabiki 64 bit seçmeniz lazım.

  Seçiminizi yaptıktan sonra işleme devam ediyoruz. Kurulum seçeneğinde Türkçe’yi işaretlediğimiziçin ilk olarak karşımıza bu ekran geldi Q klavye ileri diyoruz ve ardından şimdi yükle diyoruz.

  Kurulum başlıyor ekranından sonra lisans ve key anahtar bölümü karşımıza çıkacaktır.

  [​IMG]

  Lisans Key bölümünde daha önce mevcut olan anahtarınız Windows 7 veya Windows 8 key anahtarını girebilirsiniz. Eğer Key ‘de hata alırsanız atla seçeneğinizle işleme devam edebilirsiniz.

  Atla dedikten sonra karşımıza gelen

  [​IMG]

  özel: yanlızca Windows’u yükle(gelişmiş) seçeneğini tıklayıp ardından bilgisayarınızda yüklemek istediğiniz sürücüyü seçerek Windows 10 kurulum işlemini başlatıyorsunuz.

  Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra CD’den veya USB ‘den kurulum yapıyorsanız bunları çıkarabilirsiniz çünkü bu bağlantılar artık kullanılmayacak. Bilgisayarınızın yeniden başlamasını bekleyerek Windows’un kişisel ayarlarının nasıl yapıldığını göreceğiz.Eğer ekrana CD’den veya başka bir seçenekten başlat gibi bir işlem gelirse bir şey yapmayın bekleyin.

  Bu bölümde tekrar lisans yükleme bölümü çıkacak Ürün anahtarını tekrar gireceğiz burada diğer bölümden farkı online kontrol sağlayacak belkide sağlamayacaktır,eğer burada da kabul etmez ise daha sonra yap seçeneğine tıklayarak işleme devam ediyoruz.

  [​IMG]

  Eğer ürün Anahtarı kabul etmediyse daha sonra yap dedikten sonra hızlı ayarları kullan seçeneği ile devamediyoruz.

  Bilgisayar şimdi ayar yapacak bu ayarların yapılmasını bekleyeceğiz.Bu işlem biraz uzun sürebilir kesinlikle bilgisayarınız kapatmayın ve bataryanızın dolu olduğundan emin olun.  Ayarlar işlemi bittikten sonra parola belirleme ve bilgisayqar adı tanımlama işlemi karşımıza çıkacak parola belirlemek veya bu bölümü geçmek size kalmış ilerle ile devam ediyoruz. Artık Windows 10 Yüklenmiş oldu.

  Sormak istediğiniz veya takıldığınız durumlarda sayfamıza yorum yaparak bize sorabilirsiniz.