Windows 10 Çıkış Tarihi ne zaman?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Windows 10 Çıkış Tarihi ne zaman?
  [​IMG]

  Geçtiğimiz aylarda Microsoftun büyük sürprizi Windows 10 tanıtılmıştı. Tanıtımın ardından Windows 8.1’den neden Windows 10’a geçildiği merak edile dursun, tüm platformları tek işletim sisteminde toplayan Windows 10 kullanıcıların beğenisini topladı.

  Windows 7 işletim sistemine oldukça benzediği gözlemlenen Windows 10’un çıkış tarihi hakkında Microsoft COO’su Kevin Turner küçük ipuçları verdi. Buna göre windows 10’un önizleme sürümü 2015 yazında hazır olacakmış. Tam sürümü için ise yaklaşık 1 sene daha beklemek gerekecek. sonbaharın başında yayınlanacağı duyurulan Windows 10 için beklentiler git gide büyüyor.

  Windows 10’da neler var?

  Başlat menüsündeki uygulama pencerelerinin ebatlarında değişiklik yapabiliyor, sıralamayı değiştirebiliyorsunuz. Ebat boyutunu istediğiniz ölçüye getirerek başlat menüsünde kendi tarzınızı yansıtabiliyorsunuz.

  Windows 8.1’de sadece bir tane masaüstü kullanibilirken, windows 10 ile çalışma yapılabilecek masaüstü sayısını çoğaltmak elinizde. Yani kullanıcı değişimi yapar gibi masaüstü değişimi yapabileceksiniz.

  Ayrıca alacağınız windows 10’u hem bilgisayarlarınızda, hem tabletlerinizde hemde telefonlarınızda rahatlıkla kullanabileceksiniz.

  Bunun yanı sıra komut işletimde bilindiği üzere CTRL+V kombinasyonu kullanılamıyordu. Bu yüzden sağ tık yaparak kopyala yapıştır yapma zorunluluğu bulunmaktaydı. Windows 10 ile birlikte artık CTRL+V kombinasyonunu kullanma imkanı ortaya çıkmış bulunuyor.

  Şuan indirilebilen Technical Preview sürümünü indirmek yerine önümüzdeki Sonbaharı bekleyip tam sürümü indirmenizde fayda var. Bırakın inceleme kısmını başkaları yapsın bizler hazır sorunsuz bir windows 10’u bekleyelim.