Win 8 geri yükleme cd'siz

'Teknik Yardım' forumunda Nalan tarafından 31 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


  1. Başıma gelen bir durumu sizlerle paylaşmak ve benim yaşadıklarımı yaşayanlara yardımcı olmak istedim. Bilgisayarımda win8 pro yüklüydü. Format atmam gerekti. Format işlemine başladıktan yaklaşık 20 dakika sonra laptop sanırım fazla ısındığı için kendiliğinden kapandı ve format işlemi yarım kaldı.

    Bilgisayarı açmaya çalıştım ama sürekli hata verdi. Sistem geri yükleme, komple temizlik hepsini denedim ama malesef olmadı. Elimde Win8 cd si olmadığı için yeniden format atmayı malesef başaramadım.

    Eğer sizde internet üzerinden cd/dvd olmadan win8 pro yüklediyseniz benim gibi kara kara düşünmeniz normaldir. Hemen cd'siz format atma konusunda yardım aradım buldumda ama benim sorunumun tam cevabı farklıydı.

    Gelelim bu gibi durumlarda yapmamız gereken işlemlere. Öncelikle win8 cd niz yoksa daha önceki işletim sisteminize geri dönün. win 7 yada vista cd'niz varsa hemen yükleyin. İnternete girebilecek duruma geldikten sonra daha BURADAN Win8 exe dosyasını indirin ve çalıştırın. Daha önce almış olduğunuz serial'i yazın ve kuruluma tekrar başlayın.