Whitney Houston son yolculuğuna uğurlandı

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 19 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Whitney Houston cenaze töreni
  11 Şubat günü Los Angeles Beverly Hills Hilton Oteli’ndeki odasında, su dolu küvette ölü bulunan Amerikalı şarkıcı Whitney Houston’ın cenaze töreni, küçük bir çocukken koroda şarkı söylediği New Hope Baptist Kilisesi’nde yapıldı.

  Şarkıcının hayranları, ünlü yıldızı son yolculuğuna uğurlamak için günlerdir cenazesinin bulunduğu Newark şehrindeki Yeni Umut Baptist Kilise’sinin önünde nöbet tuttu, mumlar yaktı.
  Bu arada önceki gün New York’taki Radio City Music Hall’de Whitney Houston için dün düzenlenen veda gecesinde manevi annesi olan ünlü şarkıcı Aretha Franklin’in yanısıra Stevie Wonder şarkı söyledi. Houston’ı üne kavuşturan Bodyguard filmindeki rol arkadaşı Kevin Costner da bir konuşma yaptı.
  Ünlü şarkıcının anısına doğum yeri olan Newark’ta bayraklar yarıya indirilirken, Whitney Houston’ın hayranları ünlü şarkıcının cenazesini bulunduğu kilisenin bahçesini çiçek bahçesine çevirdi. Cenaze için geniş güvernlik önlemleri alındı ve kortejin geçeceği altı sokak trafiğe kapatıldı.
  Yoğun katılımın gerçekleştiği cenaze töreninin ardından 48 yaşında hayata veda eden Houston’ın cenazesi Fair View Mezarlığı’nda 2003 yılında ölen babası John Russel Houston JR.’ın yanına gömüldü.

  radikal
   


Yükleniyor...