Whitney Houston son yolculuğuna uğurlandı

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 19 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Whitney Houston cenaze töreni
  11 Şubat günü Los Angeles Beverly Hills Hilton Otelindeki odasında, su dolu küvette ölü bulunan Amerikalı şarkıcı Whitney Houstonın cenaze töreni, küçük bir çocukken koroda şarkı söylediği New Hope Baptist Kilisesinde yapıldı.

  Şarkıcının hayranları, ünlü yıldızı son yolculuğuna uğurlamak için günlerdir cenazesinin bulunduğu Newark şehrindeki Yeni Umut Baptist Kilisesinin önünde nöbet tuttu, mumlar yaktı.
  Bu arada önceki gün New Yorktaki Radio City Music Hallde Whitney Houston için dün düzenlenen veda gecesinde manevi annesi olan ünlü şarkıcı Aretha Franklinin yanısıra Stevie Wonder şarkı söyledi. Houstonı üne kavuşturan Bodyguard filmindeki rol arkadaşı Kevin Costner da bir konuşma yaptı.
  Ünlü şarkıcının anısına doğum yeri olan Newarkta bayraklar yarıya indirilirken, Whitney Houstonın hayranları ünlü şarkıcının cenazesini bulunduğu kilisenin bahçesini çiçek bahçesine çevirdi. Cenaze için geniş güvernlik önlemleri alındı ve kortejin geçeceği altı sokak trafiğe kapatıldı.
  Yoğun katılımın gerçekleştiği cenaze töreninin ardından 48 yaşında hayata veda eden Houstonın cenazesi Fair View Mezarlığında 2003 yılında ölen babası John Russel Houston JR.ın yanına gömüldü.

  radikal