Whitney houston Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 12 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Whitney houston Hayatı
  Whitney houston Biyografi

  Whitney houston 1963 doğumludur. Whitney Elizabeth Houston, doğuştan müziğin içindeydi.Whitney houstonun Annesi başarılı bir blues vokalisti iken kuzeni Dionne Warwick de oldukça başarılı bir şarkıcıydı. Whitney houston Ailesinin desteği ve kanıtladığı yeteneği ile kariyerinin müzik olacağı daha çocukluk yaşlarından belli olmuştu. Küçük yaşta New Hope Baptist korosunda söylemeye başladı.Whitney houston Henüz 11 yaşında iken ilk defa sahneye kısa bir solo söylemek için çıktığında güçlü ve saldırgan sesi herkesi büyüledi.Whitney houston Söylediği parça ile göz yaşlarına boğdu.  "The Bodyguard" adıyla gösterilen filmindeki "I Will Always Love You" (Seni Daima Seveceğim) şarkısıyla Türkiye'de de milyonlarca kişinin gönlüne taht kuran Whitney Houston, dün gece 23.55'te, Los Angelesdaki Beverly Hilton otelinde ölü bulundu.

  EN ÇOK ÖDÜL KAZANAN KADIN SANATÇI

  415 ödülle dünyanın en çok ödül alan kadın sanatçısı olarak Guinness rekorlar kitabına giren, Grammy ödüllü sanatçının menajeri Kristen Foster, Houstonın ölüm nedeninin kesin olarak bilinmediğini açıkladı.

  Hem sesi hem de güzelliğiyle "müzik dünyasının altın kızı" ve "pop müziğin kraliçesi" olarak anılan Whitney Houston'ın, son yıllarda kendisini uyuşturucu batağından kurtaramadığı biliniyor.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Şub 2012