Whatsapp sesli arama özelliği

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Whatsapp sesli arama özelliği

  [​IMG]
  Mobil cihazların en popüler uygulamalarından birisi olan Whatsapp dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnternet üzerinden bedava mesajlaşma imkanı veren uygulamaya yeni bir özellik daha ekleniyor. Whatsapp bilindiği gibi şu ana kadar sesli arama özelliğini bir türlü devreye sokamamıştı. Ancak v2.11.17.346 Beta sürümü ile iOS kullanıcıları bu özellikten faydalanmaya başlayacak gibi görünüyor.

  İnternet üzerinden bedava olarak gerçekleştirilecek olan sesli aramalar öncelikle iOS platformunda hizmete sunulacak daha sonrasında ise diğer işletim sistemine sahip telefonlarda hızla yaygınlaşacak. Whatsapp sesli arama özelliğini deneme aşamasına kadar getirdiğine göre çok yakın bir tarihte diğer benzer uygulamaların pabucu dama atılacağa benziyor.

  Whatsapp’ta şimdiye kadar ücretsiz mesajlaşma, resim ve video paylaşma özellikleri mevcuttu. Beklenen özellik ile birlikte 4/4’lük bir whatsapp karşımıza çıkacak. Viber, Tango gibi internet üzerinden sesli görüşme imkanı sunan uygulamalar bu durumdan büyük ölçüde etkileneceğe benziyor. Kimbilir oluşacak bu rekabet olumlu sonuçlara neden olur ve kullanıcılar daha kaliteli bir iletişime kavuşur.

  Whatsapp’ın sesli arama özelliğinin ne zaman uygulamaya gireceği hakkında henüz kesin bir tarih yok ama iPhoneItalia’nın haberine göre çok yakında tüm dünyada bu özelliğin kullanıma sunulması bekeniyor.
   
Yükleniyor...