WhatsApp Kullanıyorsanız Dikkatli Olun!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  WhatsApp Kullanıyorsanız Dikkatli Olun!

  [​IMG]
  WhatsApp kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli ayrınlar bulunuyor.Facebook’un satın almasıyla birlikte gündeme gelen WhatsApp’ın popülerliğini kullanan saldırganlar, kullanıcıları kandırarak sistemlere sızmaya çalıştıklarını bilmeniz gerekiyor.

  Son dönemin en popüler mesajlaşma uygulamasının 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınmasıyla gündemde üst sıralara yerleşmesini fırsat bilen saldırganlar, sahte bağlantılarla dolu e-postalar göndermeye başladı.WhatsApp’ın masaüstü sürümünün test edilmeye başlandığı bildirildi.

  Dijital yaşam güvenliğinin dünya lideri Trend Micro’nun analistlerine ulaşan sahte e-postada, Facebook’un WhatsApp’ı satın almasından söz edilirken, Windows ve Mac için masaüstü sürümünün oluşturulduğuna dair sahte bilgilerin yer aldığı tespit edildi. Sahte masaüstü sürümünün indirilmesi için bağlantı vermeyi ihmal etmeyen saldırganlar, hem kişisel bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda aynı etkiyi oluşturan bankacılık zararlı yazılımının sistemlere sızmasını sağlamayı hedeflediler.

  Zararlı bağlantıya tıklandığında kullanıcıların sistemine sızan zararlı yazılım, depolanan isim ve şifreleri ele geçiriyor. Bu gibi bilgisayar zararlılarından korunmak için bu hususlara dikkat etmeniz gerekitor.

  -Şüphe duyduğunuz benzer bir mesaj aldığınızda içeriğindeki bağlantıya tıklamayın.

  -WhatsApp’in Windows ya da Mac sürümü olmadığını unutmayın,

  -Anlık olarak güncellenen bir antivirüs çözümü kullanmayı ihmal etmemelisiniz.