Whatsapp çift mavi tik sorunu ve çözümü

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Whatsapp çift mavi tik sorunu ve çözümü

  [​IMG]


  Whatsapp akıllı telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma programları sıralamasında lider konumda olan bir uygulamaydı. Uygulamaydı diyoruz çünkü son yaptığı güncelleme ve yenilik sayesinde bu koltuğunu yeni başka uygulamalara kaptırabilir.

  Dün sosyal medya da büyük yankı uyandıran whastapp’ın çift mavi tik işareti nedir? Çift mavi tik işaretine yakalanmadan whatsapp mesajlarınızı okuyabilir misiniz? Okuduğunuz ama okunduğunun görülmesini istemediğiniz durumlarda karşı tarafa nasıl bir bahane bulacaksınız? Bu sorularınızın cevabı burada.

  Bazı anlar vardır kimseyle konuşmak, yazışmak istemezsiniz o anda size gelen mesajları okumak ancak belki de daha sonra cevap vermek istersiniz, işte whatsapp’ın yeni uygulamaya koyduğu çift mavi tik uygulaması bu lüksünüzü artık elinizden alıyor. Çünkü size whatsapp üzerinden mesaj yazan çevreniz o mesajı gördüğünüzü anında anlayacak. Görmedim, geç farkettim gibi bahaneler arkasına artık saklanamayacaksınız.

  Ama söylediğimiz işlemleri yaparak o mesajları okursanız herşey eski düzende devam eder. Siz mesajınızı okursunuz karşı taraf bunun farkına varmaz

  İlk olarak iOS ve Android kullanıcılarının hemen hemen hepsinde olan uçak modu artık en yakın arkadaşınız olacak. Neden mi? Mesajınızı okumadan önce telefonunuzu uçak moduna alır whatsapp mesajını okur uygulamadan çıktıktan sonra uçak modunu kapatırsanız karşı tarafa mesajın okunduğunu gösteren çift mavi tik gitmeyecektir.

  [​IMG]
  uçuş moduna geçme

  İkinci olarak telefonunuzun kilit ekranı bildirimlerini aktifleştirirseniz yine okundu haberi gitmeden gelen mesajları okuma imkanınız olacak. Bunun için telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve bildirimler ayarlarından whatsapp bildirim ayarlarında “kilit ekranda göster” özelliğini aktif hale getirin.

  Üçüncü ve son yöntem ise whatsapp uygulamasını açın ayarlara gelin. Bildirimlere tıklayın ve “mesaj önizleme” özelliğini aktif hale getirin. Bu yöntem ile de mesaj geldiği zaman whatsapp’a girmeden ana ekranda gelen mesajı okuyabilirsiniz.

  [​IMG][​IMG][​IMG]