Wentworth Miller Hayatı,Wentworth Miller Kimdir

'Biyografi' forumunda By RiZeLi tarafından 17 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. Wentworth Miller Hayatı
  Wentworth Miller Kimdir
  Wentworth Miller Biyografi


  Wentworth Earl Miller III (2 Haziran, 1972) Oxfordshire, İngiltere doğumlu Amerikalı aktör.Annesi öğretmen, babası ve iki kız kardeşi de avukattır. Miller Princeton Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümü mezunudur. Los Angeles'ta yaşamaktadır. Babası Afrikalı-Amerikalıdır. Annesi ve babası boşanmıştır.

  En sevdiği yemekler ise köfte ve spagetti. Özellikle babaannesinin yaptığı parmesan peynirli spagettiye bayılıyor. Buna rağmen 79 kilodur. Ancak Prison Break sezon 4'te epey kilo aldığı görülmüştür.Esmerleri daha çekici bulduğunu bir röportajında söylemiştir

  Ayrıca Mariah Carey'nin 2005 yılındaki 'It's Like That' ve 'We Belong Together' kliplerinde kısa rolleri vardır. "We Belong Together" 'daki rolü Entertainment Weekly tarafından en seksi ikinci kısa rol seçilmiştir.

  Kedilere ve köpeklere alerjisi vardır. En sevdiği oyun Scrabble'dır. Bir röportajında gece hayatını sevmediğini ifade etmiştir.

  Prison Break'teki Micheal Scofield karakteri ile zirveye çıkmıştır. Zirveye çıktığı Prison Break dizisi Final Break adlı filmle Mayıs 2009 tarihinde sona erdi.Daha sonra yapımcılar tarafından 18 Ekim 2010 tarihinde yeni bölümlerin SKY TV de yayınlanacağı belirtildi.

  Prison Break'ten bir sonraki TV görüntüsünde aktör Law & Order SVU 11. sezon prömiyerinde Nate Kendal isimli bir polis memurunu canlandırmaktadır.

  kaynak:wikipedi
   


Similar Threads: Wentworth Miller
Forum Başlık Tarih
Biyografi Wentworth Miller biyografisi 4 Ocak 2009
Biyografi Kenneth R. Miller Kimdir, hayatı, biyografi 5 Mayıs 2011
Biyografi Stanley Lloyd Miller Kimdir, hayatı 5 Mayıs 2011
Biyografi Marisa Miller Kimdir, resimleri 2 Mayıs 2011