Web Camda Canlı Canlı İntihar

'Haberler' forumunda NURDİN tarafından 21 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. 19 yaşındaki Abraham Biggstook, web kamerasını açtı, bir avuç dolusu ilacı yuttu ve 1,500 kişi internetten canlı canlı izlediği intihar Florida'yı birbirine kattı
  ....................[​IMG]

  Trajik olayın en kötü yanı, internetten olayı izleyenlerin Abraham'ı intihar konusunda cesaretlendirmesi oldu. İlacı alan genç, uzun süre yatakta hareketsiz yatınca akılları başlarına gelen izleyiciler polise haber verdi. Ama çok geç kalınmıştı. Evin kapısını kırıp içeri giren polis, Abraham'ın cesediyle karşılaştılar.

  Florida'da meydana gelen bu olayda, polis eve girdiğinde webcam hala açıktı ve izleniyordu. Justin.tv. sitesinde meydana gelen bu olaydan önce, genç adam başka bir sitede de intihar notu bırakmıştı.

  "Bir boşluğun içindeyim ve herkesin bu kara deliği görmesini sağlayacağım. Asla iyi olmayacağımı ve ilerleyemeyeceğimi hissediyorum. Bir kıza aşığım ama onun için yeterli olmadığımı biliyorum." şeklinde not bırakan gencin bu intihar bildirgesi site moderatörleri tarafından ciddiye alınmadı.

  Böyle bir çılgınlığa kalkışabileceğini düşünmedikleri için, şaka yapmak adına genci intihara cesaretlendirecek şeyler söylediler.

  Buna benzer bir girişimi daha önce Kevin Whitrick isimli bir İngiliz de denemişti.


  alıntı
    2. :( yani ne diyeyim. Bir kız için değermiydi. Yazık etmiş kendine. Sitenin mederetörleride bilemezdiki pisikolojik sorunları olduğunu. Seyircilerde numara yaptı sanmıştır.
    3. Bence pesss yanii.. Bir kız için gerçekten intihara değer mi bilmiyorum.. Bizim yakınımızdaki bir okulda da çocuk bir kız için intihar etmişti..ne acı..:( Bir siteye bıraktığı notu kim ciddiye alırdı ki zaten.. Boşu boşuna canına kıymış..:f19:
    4. yuh diyorum şu amerikalılara ne duyarsızlar yaaaa :f196::f84:
    5. moderatörlerin suçu ne :(
    6. neyi kime kanıtladı hayatına son verdi herşeyi çözdümü;) :
    7. evt bencede modlarla ne alaka.
  hakatan bir gün başımıza taş yağacak he.:(