Vücutta oluşan çatlaklar nasıl geçer

'Sağlık Rehberi' forumunda Büsra tarafından 16 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Vücutta oluşan çatlaklar nasıl geçer
  Vücutta oluşan çatlaklar
  Çatlaklar nasıl geçer


  [​IMG]


  Çeşitli nedenlerden cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ciltde çatlaklar meydana gelmektedir. Bu çatlakları önlemek ve oluşan çatlakları azaltıp, zamanla gözle fark edilmeyecek hale gelmesi için, Op. Dr. Feridun Kunak ın doğal çözüm önerisi.

  Malzemeler :
  Kakao yağı
  Jojoba yağı
  Kayısı yağı
  Fındık yağı
  Badem yağı
  Menekşe yağı
  Gliserin  Hazırlanışı: Malzemenin tamamını eşit miktarlarda karıştırın. Çatlakların oluştuğu bölgeyi çimdikleyerek ve hafifçe sıkarak kan akışını sağlayın. Hazırladığınız bitkisel yağ karışımını masaj yaparak cildinize iyice yedirin.

  Bir gün geçtikten sonra duşa girin ve yıkanırken yağ sürdüğünüz bölgeye masaj yaparak üsteki ölü derinin atılmasını sağlayın. 1 ay süre ile her gün düzenli olarak uyguladığınız zaman vücudunuzda bulunan çatlaklarda gözle görülür şekilde azalma olduğunu fark edeceksiniz.


  ALINTI..
    2. Cevap: Vücutta oluşan çatlaklar nasıl geçer

  Ben elde oluşan çatlaklar için bir krem kullanmıştım ve çok memnun kaldım. Aynı kremin vücut onarıcı özellikte başka bir kremi de var onu deneyebilirsiniz. Bana uzun zamandır en iyi gelen krem bu eczenlerde satılıyor adı Decubal dermokozmetik bir ürün. Tavsiye ederim