Vücut Tipinize Göre Giyinin

'Moda Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 12 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Vücut Şeklinize Göre Giyinin

  [​IMG]


  Vücut tipinizi öğrenmek, güzelliğini öne çıkarıp kusurlarınızı ustalıkla gizlemenizi sağlar.

  Kum Saati Vücut Tipi
  Omuzlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız birebir aynı ölçüde ve beliniz incecikse; kum saati vücut tipine sahipsinizdir.Göğüslerinizi öne çıkarmak istiyorsanız; fırfırlı, büzgülü, büyük desenli, robalı, fiyonklu üstler ve elbiseler tercih etmelisiniz. Kalçalarınızı belirginleştirmek istiyorsanız; dar kotlar, yan cebi olan etekler ve balon elbiseler tercih etmelisiniz.

  Dikdörtgen Vücut Tipi
  Omuzlarınız, göğüsleriniz ve kalçalarınız yaklaşık olarak aynı ölçü sahipse, belinizin oyuntusu belli olmuyorsa; dikdörtgen vücut tipine sahipsinizdir.

  Belinizi ince göstermek ve ortaya çıkarmak istiyorsanız; üzerinize tam oturan ve belinize vurgu yapan peplum üstleri ve ceketleri tercih etmelisiniz. Basenlerinizi orantılı göstermek istiyorsanız; belinizde bitecek geniş omuzlu ceketler tercih etmelisiniz.

  Üçgen Vücut Tipi

  Kalçalarınız, omuz ve göğüslerinize daha büyükse ve belinizin oyuntusu varsa; üçgen yani armut vücut sahipsinizdir.Belinizi öne çıkarmak istiyorsanız; peplum üstlerle birlikte bele bağlanan anvelop elbiseler, kalın ya da ince kemerler tercih etmelisiniz. Kalçalarınızı dengeli göstermek istiyorsanız; boru paça ya da İspanyol paça pantolonlar tercih etmelisiniz.

  Ters Üçgen Vücut Tipi
  Omuzlarınız ya da göğüsleriniz, kalçalarınıza göre daha genişse; ters üçgen vücut tipine sahipsinizdir.
  Omuzlarınızı gizlemek istiyorsanız; koyu renkli ve reglân kollu üstler ya da elbiseler tercih etmelisiniz. Göğüslerinizi küçük göstermek istiyorsanız; V yakalı bluzlar, düz ceketler, beşgen yakalı elbise, bluz ve gömlekler tercih etmelisiniz.
   


Yükleniyor...