vücut tipine göre gelinlik

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 2 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. küçük göğüslü bayanlar nasıl gelinlik seçmeli

  Cevap: vücut tipine göre gelinlik

  Neleri gizlemeli, neleri vurgulamalısınız?

  Vücut tipinize uygun gelinliği seçebilmek için vücudunuzu daha iyi tanımalı ve ne istediğinizi çok iyi bilmelisiniz. Ufak tüyolara dikkat ederek göz kamaştıran bir gelin olabilirsiniz.

  Armut Tipi Bu vücut tipinin özellikleri geniş kalça, ince bel, dar omuz, küçük ya da orta büyüklükteki göğüslerdir. Armut tip vücutlu gelinler için dikkat edilmesi gereken şey kalça ve bel arasındaki simetriyi yakalamaktır. Kalçayı iyice ön plana çıkaran dar modellerden, beli ince gösteren kemerli modellerden ve hatları belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmalısınız. Vücudunuzun üst kısmının güzelliğini vurgulayacak straplez, işli korse ve basenden aşağı kabarık inen etekler tam size göre. V yaka modellerden kaçının.

  Atletik vücutlu gelinlerde omuzlar geniş, kalçalar dar, göğüsler küçüktür. Bel kısmı çok belirgin olmayabilir. Sizler, klasik gelinlik modellerini; yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan kabarık modelleri seçmelisiniz. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik gelinler için uygun olacaktır. Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz.

  Minyon gelinler:Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.
   


Similar Threads: vücut tipine
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Regl Döneminde Vücut Ne Kadar Su Tutar 20 Haziran 2012
Sorun Cevaplayalım Vücuttan çıkan hangi kan abdesti bozmaz 23 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Vücut geliştirmede sırt hareketleri nelerdir? 4 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım Vücut geliştirme yapanların nasıl beslenmesi gerekir? 11 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Gebelikte vücut bakımı nasıl olmalı 5 Ocak 2012