Vücudunuzun Size Söylemek İstediği 10 Şey

'Kadınca' forumunda Belinay tarafından 15 Eki 2008 tarihinde açılan konu

 1. Vücudunuzun Size Söylemek İstediği 10 Şey

  [​IMG]
  Ara Sıra Düz Ayakkabılar Giyin

  Amerika'da Virginia Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre stilettolar, düz
  ayakkabılara oranla diz ve kalçalara yüzde 25 daha fazla basınç uyguluyor.
  Bu yüzden, babetlerle barışma vakti geldi. Ayrıca eklemlerinizdeki basıncı azaltmak ve omurganızı sağlamlaştırmak için bel bölgesi kaslarınızı çalıştıran egzersizler yapmalısınız.

  Bacak Boyu Önemli

  Eğer bacak boyunuz kısaysa sigara ve alkol kullanmadan önce iki kez düşünün. İngiltere'de Bristol Üniversitesi'nde yapılan farklı iki araştırmaya göre 75.8 cm'den kısa bacak boyuna sahip kadınların kalp ve karaciğer hastalıklarına yakalanma riski diğerlerine göre daha fazla.

  Nefesinizi Kontrol Edin

  Ağız kokusu problemi yaşıyorsanız dişçiye gitme zamanı geldi demektir. Çünkü diş çevresinde oluşan plak tabakası, ağız kokusuna sebep olabilir. Bu da ileride diş etleriyle ilgili ciddi sorunların habercisidir. Günde iki kez dişlerinizi fırçalamayı, haftada üç kez diş ipi kullanmayı ihmal etmeyin.

  Leke ve Benleri Takip Edin

  Bacaklarınızda birdenbire ortaya çıkan lekeleri, renk veya şekil değiştiren benleri dermatoloğunuza en kısa zamanda göstermelisiniz. Bu sayede sinsice yaklaşan birçok tehlikenin de önüne geçmiş olacaksınız.

  Kulaklarınızı Dinlendirin

  İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre her beş gençten biri yüksek sesle müzik dinlediği için işitme problemi yaşıyor. Uzmanlar sesin kısılmasını ve kulaklıkla
  dinleniyorsa 20 dakikada bir mola verilmesini söylüyor.

  Eklemlerinizi Şımartın

  Kronik eklem ağrıları; bilek, boyun, parmak ve kollarda ortaya çıkar. Bu ağrıları pek önemsemeyiz ama bunlar ciddi kemik ve kas rahatsızlıklarının habercileri olabilir.
  Zamanla kronikleşen bu ağrılarla baş etmek zordur. Gün boyu bilgisayar karşısında çalışıyorsanız dik oturmayı ve kısa aralıklarla esneme egzersizleri yapmayı unutmayın.

  Işıldayan Gözlere Sahip Olun

  Göz doktorları keskin görüş ve genel göz sağlığı için A vitaminini öneriyor. Peki A vitaminini nelerden alabiliriz? Ispanak, patates, balkabağı, mango ve tabii havuçtan.

  Tırnaklar Vitaminin Sözcüsü

  El ve ayak tırnaklarında beliren beyaz lekeler genelde çinko eksikliğinin belirtisi. Kaşık şeklindeki tırnaklar ise daha fazla demir almanız gerektiğini söyler. Kolay kırılan tırnaklar için en iyi çözüm omega- 3 yağ asidi takviyesidir.

  Göğsünüz Kurumasın

  Sigaranın zararlarına bir yenisi eklendi. Uzmanlara göre sigara, cildin nem kazanmasını ve parlamasını sağlayan kolajeni parçalıyor. Ayrıca göğüs bölgenizin de kurumasına
  neden oluyor. Bu kuruluk zamanla kırışıklıklara da sebep olabilir.
   
 2. babetler iyi hoşta bir türlü rahat edemiyorum . Birde sigaranın zararlarından bahsetmişsin sigaranın zararlarından bahsetmeye sayfalar yetmez aramızda içenler varsa bir yeşilci olarak hemen bırakmalarını diliyorum .Zararın neresinden dönseniz kardır . bırakamıyorum demeyin isterseniz bırakırsınız sağlıklı nesiller yetiştirmek bizim ellerimizde :f40: :f40: :f40: paylaşım için teşekkürler canım