Vitaminlerle Cilt Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 15 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Vitaminlerle Cilt Bakımı Önerileri
  Cilt bakımı için vitaminlerin faydası

  Vitaminlerle Cilt Bakımı önerileri vitaminlerle cilt bakımı nasıl olur hangi vitamin hangi cilt sorunlarına iyi geliyor hep birlikte öğreniyoruz Vitaminlerle Cilt Bakımı

  C VİTAMİNİ deposu olan yaz meyveleri ve sebzeleriyle erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklarla savaşabilirsiniz. C vitamini erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların oluşmasını azaltmada etkili olur.

  PROVİTAMİN B5 cildinemlendirme özelliğine sahip bir vitamindir. Ciltte yeni hücrelerin gelişmesinde etkisi olur. Güneş ışınlarının neden olduğu kızarıklıkları giderir, güneşe maruz kalan saç tellerinin kırılıp kurumasını önler.

  E VİTAMİNİ bitkisel yağların çoğu,ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda bulunur.

  SELENYUM güçlü bir antioksidandır, hücreleri korur. En çok patates, mantar, yumurta, ay çekirdeği ve tahıl ürünlerinde, baklagillerde, balıkta, deniz ürünlerinde, sarımsakta, ayrıca ette, böbrek, yürek gibi sakatatlarda bulunur.

  ÇİNKO A vitaminin özelliklerini artırmanın yanı sıra güneş yanıklarının iyileştirme sürecini de hızlandırır. Fındık, mantar, deniz ürünleri, kırmızı et, hindi, yumurta, peynir, yeşil yapraklı bitkiler çinko bakımından zengindir.
  [​IMG]
   


Similar Threads: Vitaminlerle Cilt
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Hamilelik Sonrası Ciltte Oluşan Lekeler Nasıl Geçer 17 Ağustos 2015
Kişisel Bakım Buzun Cilt için faydaları 21 Ocak 2015
Kişisel Bakım Cilt Sıkılaştıran Yumurta akı maskesi 21 Ocak 2015
Kişisel Bakım Pürüzsüz bir cilt için ne yapmak gerekir 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Soğan Suyu Cilt Lekelerine İyi Gelirmi 21 Haziran 2014