Vitamin Deposu Portakalın Faydaları

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Vitamin Deposu Portakalın Faydaları

  [​IMG]
  Portakalın ne kadar faydalı olduğunu bilmeyenimiz yoktur elbette.Fakat kış aylarında evlerimizdne eksik etmediğimiz C vitamini deposu portakalın bilmeidğiniz faydalarını tekrar bir gözden geçirmeye ne dersiniz.Sağlık açısından kış ayalrında bol bol portakal tüketmeyi ihmal etmeyin sakın.Uzmanlar sağlıklı bir kış geçirmek için portakalı evlerden eksik edilmemesi gerektiğini söylüyorlar.

  Portakal ağışıklık sistemimiz C vitaminini enflamasyon durumlarında silah olarak kullanır. Bu nedenle grip gibi mevsimsel hastalıklarda C vitamini tüketiminin alımı önem kazanmaktadır.Bir Orta boy portakal ortalama 2-3 g lif içermektedir.Portakalın, yine C vitamini içeriği sayesinde özellikle diyabetik hastalarının göz, damarlar ve sinirlerde oluşabilecek kronik komplikasyonlarının azaltılmasında da olumlu etkileri vardır.

  Posanın sindirim sisteminde yağları kendi yapısına çektiğini ve vücudunuza fazla yağları almayı engellediğini biliyor muydunuz? İçeriğindeki C vitamini sayesinde portakal zayıflamaya da destek olduğu kanıtlanmış.
   
Yükleniyor...