Virüs uyarısı

'Teknoloji' forumunda alemşah tarafından 30 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  TrendLabs, geçtiğimiz hafta, farklı bir ZBOT türünü ortaya çıkardı. Gelen mesajda Rap yıldızı Eminem;in öldüğü iddia ediliyor ve spam (istenmeyen e-posta) mesajı kanıtlamak için bir imge kullanılıyor.

  Mesaj, CBS News;tan geliyormuş gibi görünüyor ve alıcıyı Rap yıldızının geçirdiği sözde trafik kazası hakkında bilgilendiriyor.

  Alıcılar, daha sonra, kaza hakkında video kanalıyla daha ayrıntılı bilgi almak üzere bir link;e tıklamaya teşvik ediliyorlar. Kullanıcılar, video linki yerine .exe dosyası indiren bir siteye yönlendiriliyorlar. Ne var ki, indirilen dosyanın kendisi bir Truva atı oluyor ve bu Truva atı, hedef bilgisayara bir kez sızdı mı, online bankacılık, sosyal ağlar ve e-posta hesapları gibi oturum açma bilgilerini kolaylıkla ele geçiriyor.

  Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, yeni virüs hakkında şunları söyledi:

  "Bütün dedikodulara şüpheyle yaklaşın ve popüler bir arama motoruna bile dayansa bütün link;ler karşısında dikkatli olun. Herhangi bir olayın yeterince haber değeri varsa, detayları belli başlı haber sitelerinde zaten bulursunuz. Adresi kendiniz yazın ya da kendi yer imlerinizi kullanın."

  alıntı
   
 2. Cevap: Virüs uyarısı

  Kafayı kullanmak lazım.Durup dururken bilmediğiniz yerden e posta geliyorsa açmadan sileceksin...Ya da çok gerçek gibi görünüyorsa ilgili yere bildireceksin var mı böyle bir şey diye...En iyisi hiç okumadan silmek...
   
 3. Cevap: Virüs uyarısı

  Pardus abiye kaTıLıyorum .