Vatanımızı niçin sevip korumalıyız

'Etüt Merkezi' forumunda Burcu tarafından 8 Nis 2015 tarihinde açılan konu

 1. Vatanımızı niçin sevip korumalıyız Kısaca

  Bir milletin üzerinde yaşadığı topraklara vatan adı verilmektedir. Yani vatan bir milletin evidir. Evsiz bir insan nasıl çaresiz barınaksız kalırsa vatansız bir millet de o şekilde çaresiz kalacaktır. Bu nedenle vatan insanlar için çok önemli bir kavramdır.

  Dünyada hemen hemen her millet vatanını çeşitli mücadelelerle kazanmıştır. Örneğin bizim vatanımız atalarımızın kanı ile sulanmış ve çetin mücadeleler ile kazanılmıştır. Vatanı korumamak en başta onların hatırasına ve emeklerine yapılmış bir saygısızlıktır. Ayrıca vatan demek insanın evi, barkı, yuvası demektir. İnsan nasıl evsiz kalınca yaşayamazsa vatansız bir insanın da bu şekilde yaşayabilmesi mümkün değildir.

  Vatan toprakları bir milletin kültürünü, geleneğini sahip olduğu tüm manevi değerlerini barındırmaktadır. Bu toprakların yok olması bu manevi değerlerin de yok olması anlamına gelmektedir. Bu sebeple vatan topraklarını sevmek ve onu korumak gerekmektedir.
   
  Son düzenleme: 8 Nis 2015
 2. Bu vatan bizimdir onu koru , onu sev.Toprak kokusunu içine çek.O senin her şeyin o senin kalbin. Başka ülkelere özenme